• In English
 • В Україні вшанували пам’ять правоохоронців, які загинули при виконанні службових обов’язків
  Національна поліція України, опубліковано 22 серпня 2019 року о 11:40

  За роки незалежності України під час виконання службових обов’язків загинув 1671 правоохоронець. У пам’ятних заходах з нагоди дня вшанування загиблих захисників сьогодні, 22 серпня, взяли участь Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та очільники правоохоронних відомств держави.

  У Києві пам’ятні заходи відбулися біля Меморіалу на честь працівників правоохоронних органів, які загинули при виконанні службових обов’язків. Участь у заходах взяли глава Національної поліції України Сергій Князєв, представники всіх підрозділів системи Міністерства внутрішніх справ, родичі, колеги загиблих правоохоронців, ветерани ОВС та колеги з іноземних правоохоронних органів.

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що за роки незалежності держави під час виконання службових обов’язків загинув 1 671 правоохоронець. З них 455 працівників органів внутрішніх справ загинули під час виконання  службових обов’язків в зоні бойових дій на сході країни.

  «Низько вклоняюся матерям, вдовам, дітям правоохоронців, які віддали життя у справі боротьби зі злочинністю та військовою агресією ворога. Мужність та самовідданість працівників органів внутрішніх справ – поліцейських, гвардійців, прикордонників, рятувальників – назавжди стане прикладом самовідданого служіння своєму народові та зразком справжнього патріотизму», – зазначив Міністр внутрішніх справ.

  Арсен Аваков наголосив, що держава довірила правоохоронцям захищати спокій громадян.

  «Тому наші сила, енергія, знання і професійний досвід мають бути спрямовані саме на це, попри ризик для життя та здоров’я. Така складна, але почесна доля правоохоронця. Вічна пам’ять та слава правоохоронцям, які в критичний момент життя не злякалися, не схибили, не зрадили присязі. Слава їм та слава Україні», – сказав Арсен Аваков.

  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто не повернувся додому зі служби.

  Під час заходу син загиблого бійця полку «Азов» Василя Єфіменка Олександр запропонував започаткувати традицію – щороку в цей день, 22 серпня, запалювати свічку пам'яті на честь загиблих правоохоронців. Учасники заходу поклали квіти до Меморіалу загиблим та запалили свічки пам’яті.

  Окрім того, сьогодні вшановують своїх загиблих колег всі наряди системи МВС, які заступають на службу.