• In English
 • В Україні впроваджують пілотні проекти із фармакологічного страхування
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 07 грудня 2021 року о 16:45

  В Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві запускаються пілотні проекти із фармакологічного страхування. Відповідний меморандум для їхнього впровадження підписали у Міністерстві охорони здоров’я України 7 грудня.

  «За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.

  Пілотний проект з фармакологічного страхування, це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування.

  Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування», – зазначив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

  У закладах охорони здоров’я міст, що беруть участь у пілотних проектах, лікарі уже мають доступ до системи фармакологічного страхування. Для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.

  Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

  Проект є контрольованим, рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни. Умови проекту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.

  Щоб реалізувати цей проект, Міністерство охорони здоров’я, Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Національна асоціація страховиків України, Ліга страхових організацій України, Асоціація «Страховий бізнес», а також АТ «ПриватБанк» уклали меморандум про співпрацю в галузі добровільного медичного страхування витрат населення, пов’язаних із забезпеченням лікарськими засобами та медичними виробами.

  Наразі формується робоча група для відпрацювання питань та рішень, які можуть виникнути в процесі реалізації проекту.

  Меморандум має відкриту форму – до нього можуть приєднатися інші учасники, які готові розвивати медичні сервіси в Україні.

  Довідково

  З 1 жовтня програма «Доступні ліки» розширилася: тепер до програми реімбурсації включено 466 лікарські засоби для лікування серцево-судинних хвороб, діабету, профілактики інсультів та інфарктів, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки. Цього року в програмі «Доступні ліки» вже компенсовано 963 мільйони гривень за погашені рецепти.