• In English
 • В Україні видано вже понад 1800 атестатів енергоаудиторам для сертифікації енергоефективності будівель та обстеження інженерних мереж

  Станом на 1 січня 2020 р. в Україні видано понад 1800 атестатів енергоаудиторам, а саме:

  понад 1000 атестатів – фахівцям із сертифікації енергоефективності будівель;

  майже 800 – спеціалістам із обстеження інженерних мереж;

  При цьому, кількість охочих працювати у цій сфері зростає щороку. Так, у 2019 р. налічується близько 1360 атестатів, виданих енергоаудиторам. Це у 3 рази більше, ніж у 2018 р. (440).

  Найбільшу кількість енергоаудиторів атестовано у Києві, Київській, Одеській та Запорізькій областях.

  «Сотні висококваліфікованих енергоаудиторів щомісяця - результат плідної співпраці Держенергоефективності із 43 закладами вищої освіти. Ще із липня 2018 р., ми започаткували тісне партнерство із університетами та академіями. Як наслідок, на сьогодні у 30 закладах вищої освіти запроваджено спеціалізовані навчальні програми та тренінги для підготовки енергоаудиторів», - прокоментував Роман Марецький, директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності.

  Як нагадав Р. Марецький, запровадження професійної підготовки енергоаудиторів передбачено Законом України «Про енергетичну ефективність будівель».

  Наявність достатньої кількості кваліфікованих енергоаудиторів сприятиме:

  розвитку сертифікації енергоефективності будівель;

  підвищенню конкуренції на новоствореному ринку;

  впровадженню енергоефективних заходів у будівлях.

  Станом на кінець 2019 р. проведено сертифікацію енергоефективності понад 1360 будівель в Україні.

  «Щоб полегшити роботу енергоаудиторам, Держенергоефективності спільно із Асоціацією енергоаудиторів України розробили посібник «Як скласти енергетичний сертифікат і не помилитись із низкою практичних рекомендацій про те, як вірно проводити сертифікацію та уникати поширених помилок», - повідомив він.

  Нагадуємо, що на сайті Держенергоефективності оприлюднено детальну інформацію про сертифікацію будівель в Україні, зокрема:

  базу атестованих енергоаудиторів та перелік закладів вищої освіти для навчання та атестації

  базу сертифікатів енергоефективності будівель.