• In English
 • В Україні тепер дозволено проектувати підземні паркінги під ресторанами, концертними залами та музеями

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує роботу над оновленням державних будівельних норм. Згідно зі змінами у ДБН щодо проектування автостоянок (Зміна №1 у ДБН В.2.3-15:2007 “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів”), які вступили в дію 1 жовтня, дозволено розташовувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров’я (окрім корпусів з палатами) за умови дотримання відповідних протипожежних та інших технічних вимог. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «З 1 жовтня цього року вступили в дію зміни у державні будівельні норми, згідно з якими дозволяється проектувати підземні паркінги не тільки під торговельно-розважальними центрами, а й під кафе, ресторанами, театрами, музеями, закладами спорту та лікарнями (окрім корпусів, де знаходяться палати для безпосереднього перебування пацієнтів, що лікуються). Сьогодні у Європі такі підземні парковки – зручність для відвідувачів цих закладів і дієвий спосіб боротьби з перенасиченою кількістю припаркованого транспорту на вулицях. Маю надію, що з впровадженням такої можливості в Україні покращиться ситуація з парковками, адже зараз нестача паркувальних місць для автомобілів і завантаження центральних районів хаотично запаркованими машинами – це значна проблема для великих міст України», – відзначив він.

  Створення підземних паркінгів під такими громадськими будівлями навіть в історичних районах – це досвід європейських та інших розвинутих країн. Наприклад, в австрійському Відні та австралійському Сіднеї підземні автостоянки збудовані під всесвітньо відомими оперними театрами.

  Раніше українськими будівельними нормами дозволялося розміщувати підземні паркінги під громадськими будинками, окрім закладів охорони здоров’я, спорту, культури, громадського харчування, соцзабезпечення, шкіл, дитсадків, дитячих будинків.

  Згідно зі змінами у нормах, паркінг повинен бути відділений перекриттям REI 180, а технічні приміщення закладів, під якими він буде розташовуватися, мають бути відокремлені від нього суцільною протипожежною стіною 1-го типу. Крім цього, паркінг повинен мати самостійні шляхи евакуації та відокремлені інженерні комунікації для безпеки у разі надзвичайних ситуацій.

  Зміна була розроблена фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.