• In English
 • В Україні стартує Європейський тиждень цифрової грамотності — Мінцифри запрошує долучитися
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 16 березня 2021 року о 19:30

  22 березня 2021 року стартує Європейський тиждень цифрової грамотності. Міністерство цифрової трансформації України планує провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності.

  Що таке Європейський тиждень цифрової грамотності?

  Це щорічна кампанія, яка проводиться з метою надихнути та навчити людей цифрових навичок. Проводиться у коворкінгах, громадських центрах, школах, університетах, бібліотеках та інших місцях по всій Європі. За 2010-2020 роки до Європейського тижня цифрової грамотності долучились більше 1 300 000 учасників.

  Чому тиждень цифрової грамотності на часі?

  42% громадян ЄС не мають базових цифрових навичок.

  В Україні, за даними 2019 року, не володіють базовими цифровими навичками ще більше громадян — 53%. В той час як цифрова грамотність так само важлива сьогодні, як вміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, а й конкурентоспроможність кожного громадянина, вміння опиратися фейкам та дбати про свої дані онлайн.

  Коли?

  22 - 28 березня 2021

  Що планує Мінцифри в Україні?

  Мінцифри об’днує представників держави, бізнесу та громадян у рамках ініціативи та сформувати широке коло партнерів, щоб ініціатива стала помітною. Зокрема, провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності в рамках національного проекту Дія.Цифрова освіта.

  Чотири основні теми цьогорічної кампанії:

  1. Базові цифрові навички та медіаграмотність

  2. Кодування, STE(A)M та штучний інтелект

  3. Просунуті цифрові навички та працевлаштування

  4. Цифрова культурна спадщина

  Через пандемію COVID-19 ми заохочуємо зосередитись на проведенні подій онлайн.

  Кожен може долучитися до кампанії. Ви можете взяти участь у різний спосіб — як партнер, організатор власного заходу та, звичайно, як учасник.

  Фейсбук-івент з усіма активностями Мінцифри та партнерів.

  Офіційний сайт Європейського тижня цифрової грамотності, де зручно переглянути всі українські та іноземні події.

  Якщо ви хочете додати свою подію на європейську карту та потрапити у програму українських подій у Facebook, будь ласка, заповніть гугл-форму.

  Open Pack дизайн-матеріалів Європейського тижня цифрової грамотності для друку і використання онлайн, який кожен охочий може використовувати для участі в кампанії.

  Якщо ви хочете отримувати нагадування про події, ви зможете отримати їх, зареєструвавшись за посиланням.

  Інформацію про активності в рамках Європейського тижня цифрової грамотності можна буде відслідковувати в соцмережах за хештегами #AllDigitalWeek2021 та #AllDigitalWeekUkraine.