• In English
 • В Україні спрощується ведення бізнесу та посилюється захист споживачів, – Сергій Верланов
  Державна податкова служба України, опубліковано 24 вересня 2019 року о 12:38

  Безкоштовні програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), зниження штрафів та запровадження кешбеку – Голова Державної податкової служби Сергій Верланов прокоментував на брифінгу в Будинку Уряду прийняті Верховною Радою законопроекти №1073 та № 1053 щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

  Голова відомства розповів про кілька докорінних змін у системі адміністрування податків і застосування РРО, а також спростував ряд поширених міфів. Зокрема, за його словами, прийнятими законопроектами дозволено використання програмних РРО – тобто «РРО в смартфоні». При цьому касовими апаратами теж можна буде користуватися і надалі.

  «Ми відкриваємо можливість використання програмних РРО, які будуть безкоштовними. Уже зараз на сайті Державної податкової служби можна завантажити сервіс. Більше того, в подальшому податківці будуть обслуговувати та оновлювати його», – зазначив Сергій Верланов.

  «Міф №1 – усіх підприємців зобов’яжуть купити РРО. Це неправда. Підприємці будуть мати альтернативу: програмне забезпечення, яке безкоштовно надаватиме держава», – наголосив він.

  Крім того, Сергій Верланов підкреслив, що введення РРО не буде стосуватися фізичних осіб, «тобто людей, які прийшли на ринок продати якусь городину». Також не стосуватиметься і ФОПів на І групі оподаткування.

  «Міф №2 – дідусь, який торгує на ринку помідорами, змушений буде кувати РРО. Це неправда. Переважна більшість підприємців, які торгують на ринках, не будуть користуватися РРО», – сказав Голова Служби.

  За його словами, законопроект №1073 вводить поняття «кешбек». Він пояснив, що за невидачу чека нараховуватиметься штраф. Якщо чек видано – його можна перевірити. І в разі, якщо він повністю або частково не фіскалізований, покупець зможе подати скаргу через власний е-кабінет, але з ідентифікацією своєї особи, а це унеможливить тролінг.

  «Якщо дійсно було порушення – накладається штраф у розмірі 150% від вартості покупки, із яких одна частина стягується до бюджету, а інша – заявнику», – пояснив Сергій Верланов. 

  Він зауважив, що кешбек можливо буде застосувати лише на ті покупки, які перевищують 850 грн: «Тобто дрібний бізнес рівня продуктового магазину виключений із дії даного закону».

  Голова Служби підкреслив, що з підвищенням контролю водночас знижуються штрафи. «Їх розміри будуть меншими, ніж сьогодні. Єдиний великий штраф – це 5 тисяч грн за незастосування РРО під час торгівлі підакцизними товарами, тобто тютюном, алкоголем тощо», – підкреслив він.

  Сергій Верланов переконаний, що набуття чинності законопроектів №1073 та № 1053 значно зменшить рівень тінізації економіки.

  Нагадаємо, що відповідно до ухвалених законів з 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для окремих платників податку на ІІ і IV групі, які здійснюють наступні види діяльності:

  - реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння;

  - роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

  - діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

  - діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

  - діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

  - реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів.