• In English
 • В Україні розпочала роботу місія Сінгапуру щодо аудиту системи державного контролю у сфері контролю харчових продуктів

  30 липня 2018 року в Україні розпочала роботу делегація Агропродовольчої та ветеринарної служби Республіки Сінгапур із аудитом системи державного контролю за продукцією птахівництва, зокрема, м’яса птиці та продуктів з нього, яєць та яєчної продукції.

  Свою роботу делегація Сінгапуру розпочала із зустрічі у Державній службі України з питань безпечності продуктів харчування та захисту споживачів із Головою Держпродспоживслужби Володимиром Лапою.

  У зустрічі також взяли участь Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, в.о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Олександр Піщанський та інші.

  Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа привітав членів делегації із прибуттям до України та висловив сподівання на плідну співпрацю та обмін досвідом між фахівцями ветеринарної галузі України та Сінгапуру, так як такий офіційний візит у сфері санітарних та фітосанітарних заходів є першим між нашими державами.

  Андрій Жук ознайомив колег із структурою, функціями і повноваженнями Держпродспоживслужби та її територіальних органів, вітчизняною системою державних лабораторій та лікарень ветеринарної медицини, процедурою сертифікації вантажів, які ідуть на експорт.

  Також він наголосив, що наразі Україна експортує товари на понад 100 ринків світу, обсяги експорту складають 47,6 млн тонн на загальну суму 18 млрд доларів, причому 41,3% припадає саме на агропродукцію.

  Фахівці Служби поінформували присутніх про нормативні документи, які регулюють питання здоров’я тварин та безпечності продуктів харчування, систему нагляду за хворобами птиці та заходи контролю за ними.

  Представники Держпродспоживслужби презентували вітчизняні системи інспектування м’яса на бійнях та переробних підприємствах, процедури відкликання харчової продукції.

  Також вони окреслили українські системи реєстрації птахофабрик, видачу дозвільних документів на переробні підприємства (наприклад, перероблених яєчних продуктів, м'ясних продуктів птиці), контролю переміщення тварин (переміщення в межах України, а також прикордонний контроль між Україною та сусідніми країнами).

  Планується, що представники Сінгапуру відвідають Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, прикордонні інспекційні пости та кілька об’єктів птахівничої галузі, зацікавлених в експорті до Сінгапуру.

  Сторони висловили сподівання на плідну роботу даної місії.

  Делегація Сінгапуру працюватиме в Україні до 04 серпня 2018 року.