• In English
 • В Україні реалізується 41 проект з модернізації комунальних підприємств, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 січня 2019 року о 15:04

  В умовах реформи енергоефективності і поступового зменшення енергоспоживання населенням в Україні важливо провести повну модернізацію комунальних підприємств. Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Україна вже почала проводити модернізацію комунальних підприємств з залученням найкращого європейського досвіду і міжнародних фінансових партнерів – Світового банку, ЄІБ, ЄБРР. Приклади – відкрита у 2018 році ТЕС з модулем ORC (органічний цикл Ренкіна) і потужністю 45 мВт у Кам’янці-Подільському, яка дозволила місту наполовину зменшити споживання газу (станція є третьою в Європі та п’ятою у світі з модулем ORC). Найбільша сонячна електростанція в Україні «Яворів-1» потужністю 36 мВт у Львівській області. Перша в Україні найбільша блочно-модульна котельня на альтернативних видах палива потужністю 10,5 мВт у місті Славутич. Тож все можна зробити, головне – бажання громади, а з фінансовими інструментами – ми як держава допоможемо», – наголосив Геннадій Зубко.

  Урядовець повідомив, що нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація про 10 найбільших інфраструктурних проектів України. Мова йшла про мости, залізниці, метрополітени і жодного слова про Бортницьку станцію аерації (БСА), яка є найбільшим інфраструктурним проектом, що реалізується за фінансової допомоги Уряду Японії.

  «Урядова японська компанія «JIKA», яка сьогодні фінансує БСА на суму понад 1 млрд доларів, впроваджує найсучасніший метод доочистки всіх викидів. Реалізація проекту практично стане екологічним порятунком для міста Києва», – зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, багато українських міст реалізовують з 2014 року перспективні проекти щодо водопостачання, теплопостачання, управління відходами, тепломодернізації, освітлення тощо.

  «За підтримки World Bank реалізовується 18 проектів, на суму – 572 млн доларів. European Investment Bank надав 431 млн євро на реалізацію 23 проектів, а також долучився до проектів з відновлення Донецької і Луганської областей: на суму – 200 млн євро. Це в першу чергу проекти з відновлення теплопостачання, водопостачання та модернізації муніципальних приміщень. Усе це говорить про відчутну і послідовну підтримку нашими міжнародними партнерами не тільки інвестиційних проектів України загалом, а й наших східних областей, які потребують також модернізації», – заявив Геннадій Зубко.