• In English
 • В Україні працювала багатонаціональна інспекційна група Данії, Румунії та США
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 березня 2019 року о 17:58

  У період з 25 по 29 березня на території України перебувала багатонаціональна інспекційна група Данії, Румунії та США у складі дев’ятнадцяти осіб із дипломатичним статусом для проведення спільної тренувальної місії спостережного польоту.

  Політ здійснювався з використанням румунського літака спостереження Ан-30 Військово-повітряних сил ЗС Румунії відповідно до Договору з відкритого неба на території України з метою розвитку відкритості та транспарентності, сприяння спостереженню за виконанням діючих угод у галузі контролю над озброєннями, повідомляє Управління верифікації Генерального штабу ЗС України.

  Інспекційна діяльність здійснюється відповідно до Плану версифікаційної діяльності України за міжнародними договорами та угодами у галузі контролю над озброєнням у 2019 році, затвердженим Міністром оборони України.

  Участь України у міжнародних договорах та угодах у сфері контролю над звичайними озброєннями є необхідною передумовою для пошуку нових шляхів удосконалення механізмів протистояння сучасним викликам та загрозам, а також сприяє створенню нових інструментів контролю над озброєнням.