• In English
 • В Україні хочуть встановити питні фонтанчики на вулицях, – Мінрегіон розглядає можливість внести відповідні зміни у будівельні норми

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати державні будівельні норми. Відтак розглядає наступну пропозицію – проектувати в громадському просторі українських міст фонтанчики з питною водою.

  Для цього потрібно внести відповідні зміни у чинні ДБН «Благоустрій територій».

  «Питні фонтанчики – дуже розповсюджена практика у багатьох країнах Європи. В спеку вона дійсно рятує – як і місцевих жителів, так і численних туристів. Думаю, у нас в Україні за умови, що вода буде очищена та якісна, це також було б дуже актуально робити. В парках, на площах та інших громадських місцях з великим скупченням людей. Тому ми плануємо вивчити детальніше існуючий досвід для можливого внесення змін в державні будівельні норми», – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  Ідею Лева Парцхаладзе підтримали і користувачі соцмережі. Днями заступник Міністра проводив опитування на своїй сторінці у Facebook, за результатами якого практично всі із понад 9 тисяч користувачів, які відреагували на допис, – за питні фонтанчики на вулицях українських міст.

  Раніше Лев Парцхаладзе також повідомляв, що Мінрегіон розглядає пропозицію проектувати питні фонтанчики у будівлях судів для забезпечення вільного доступу всіх категорій відвідувачів та працівників до питної води. Такі фонтанчики пропонується розміщувати і в публічному просторі суду, і в конвойних приміщеннях.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.