• In English
 • Мінрегіон: В Україні дозволено проектувати кухні-ніші та кухні-вітальні – норма вступає в дію з 1 грудня

  У квартирах з двома та більше кімнатами дозволено проектувати кухні, не відокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир.

  Це нововведення передбачене ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» та набуває чинності 1 грудня 2019 року.

  Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  За його словами, таке нововведення дасть можливість більш корисно та раціонально використовувати житлову площу, а головне – це буде улюблене місце, де у дружній сімейній атмосфері збиратиметься уся родина.

  «Часто, купуючи квартиру, мешканці роблять перепланування самостійно, бажаючи об’єднати у єдиний простір вітальню та кухню. Відтепер цього не потрібно буде робити, адже у нових нормах це дозволено робити відразу при проектуванні», – зазначив Лев Парцхаладзе, уточнюючи, що згідно з новими ДБН допускається влаштування кухні-ніші, а також об’єднання кухні із вітальнею, якщо вона буде обладнана електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією.

  Новий ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілого ДБН 2005 року. Він вступає у дію з 1 грудня 2019 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.