• In English
 • В Україні запрацює представництво французької групи AFD для фінансової підтримки українських підприємств
  Міністерство економіки України, опубліковано 08 червня 2024 року о 09:19

  Україна та Франція підписали Угоду про створення та діяльність Французького агентства з питань розвитку, Товариства сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) та організації Expertise France в Україні, які входять до групи AFD. Підписання відбулося під час візиту української делегації на чолі із Президентом України Володимиром Зеленським у Париж. Угоду підписали Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністерка економіки Юлія Свириденко та Міністр Європи та закордонних справ Франції Стефан Сежурне в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Франції Еммануеля Макрона. 

  По суті, угода розширює мандат AFD для роботи в Україні. За словами Президента Франції Еммануеля Макрона, для агенції особливо важлива підтримка проєктів на місцевому рівні. 

  «Підписання Угоди створює підстави для функціонування в Україні французького представництва Групи AFD, яке зможе надавати фінансову і технічну підтримку українським підприємствам. Традиційно група реалізує проєкти у сферах, що сприяють стабільності та розвитку, боротьбі з бідністю та рівності. Я переконана, що прихід AFD в Україну допоможе ефективніше втілювати проєкти з відновлення вже зараз, не чекаючи завершення війни”, — зазначила Юлія Свириденко. 

  Угода передбачає, що Група AFD, серед іншого, може надавати фінансову підтримку у вигляді позик, грантів або гарантій, а також будь-яку форму фінансової або технічної допомоги в Україні державним або приватним підприємствам, банківським установам, об'єднанням чи організаціям, або будь-якій юридичній особі, яка розміщена в Україні.   

  “Я переконана, що відкриття представництва Групи AFD в Україні сприятиме подальшому зміцненню співробітництва України та Французької Республіки”, — підсумувала Юлія Свириденко.

  Крім розширення мандату AFD, під час підписання Угоди, Президент Еммануель Макрон заявив, що Франція направить в Україну 20 технічних експертів, які працюватимуть при ключових міністерствах для пришвидшення роботи у розрізі стандартизації.  

  Лідер Франції відзначив, що підтримка приватного сектору в Україні — незмінний пріоритет.  Французькі підприємства є великими роботодавцями та платниками податків в Україні. Еммануель Макрон анонсував нові проєкти у приватному секторі, зокрема у цифрових технологіях. 

  Нагадаємо, французьке агентство з питань розвитку є основною установою Групи AFD, яка надає фінансову та технічну допомогу країнам, що розвиваються для їхнього стійкого розвитку та боротьби з бідністю. Агентство реалізує проєкти в різних секторах, включаючи охорону здоров'я, освіту, інфраструктуру, сільське господарство, водопостачання, енергетику та навколишнє середовище.

  Товариство сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) входить у Групу AFD та спеціалізується на підтримці приватного сектора. PROPARCO надає фінансування для проєктів, що сприяють економічному розвитку та створенню робочих місць. Часто інвестують у проєкти, які мають позитивний соціальний та екологічний вплив, надаючи  приватним компаніям позики, інвестиції в акціонерний капітал та інші форми фінансування.

  Expertise France входить у Групу AFD і є агентством міжнародної технічної співпраці. Надає експертизу та технічну допомогу в різних сферах, таких як управління, безпека, охорона здоров'я, освіта та інші. Реалізують проєкти, що спрямовані на підвищення інституційної спроможності та сприяння реформам у країнах-партнерах.

  В Україні ці установи працюватимуть разом для надання всебічної підтримки: фінансової та технічної підтримки, надання фінансування приватним підприємствам для сприяння економічному розвитку, залучення експертів та надання технічної допомоги для реалізації проєктів та реформ.