• In English
  • В Україні побудують ефективну систему надання психологічної допомоги заради збереження ментального здоров'я нації
    Міністерство економіки України, опубліковано 09 грудня 2022 року о 15:02

    Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко взяла участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров'я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії рф проти України. Засідання відбулось у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров'я.

    Кожного дня російський агресор руйнує українські міста, знищує нашу інфраструктуру, вбиває українців на фронті і в мирних містах. Кожен українець відчуває на собі руйнівну хвилю війни, і за таких умов надзвичайно важливо забезпечити створення та якісне функціонування системи надання людям психологічної допомоги і підтримки заради збереження ментального здоров'я нації. Це також є запорукою ефективного відновлення наших людей та економіки країни.

    Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) свідчить, що через збройні конфлікти кожна п'ята людина, яка їх пережила, може мати проблеми з психічним здоров'ям. Тобто близько 8 млн українців потенційно перебувають під ризиком психічних розладів, таких як депресія і посттравматичний стрес. Економічні втрати від проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям громадян, можуть сягати 4-5% ВВП.

    Під час засідання Міжвідомчої координаційної ради було представлено:

    • результати аудиту потреб громадян в послугах з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки;
    • аналіз міжнародного досвіду побудови систем психічного здоров’я;
    • принципи, що можуть бути використані для покращення системи охорони психічного здоров’я в Україні.

    Також на засіданні було презентовано розроблену у межах Національної програми ментального здоров'я Оперативну дорожню карту «Пріоритетні багатосекторні заходи із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни». Документ підготували представники державного сектору, агенцій ООН, міжнародних та українських організацій, що працюють в сфері розвитку та гуманітарного реагування, у координації з ВООЗ.


    Довідково

    Національна програма ментального здоров’я – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів.

    Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.