• In English
 • В Україні планують створити Центр з організації гуманітарного розмінування, — Богдан Драп’ятий
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 30 березня 2023 року о 11:58

  В Україні планують створити Центр з організації гуманітарного розмінування. Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині Новини».

  «Сьогодні близько 30 % території нашої держави забруднено вибухонебезпечними предметами, а це 174 тисячі квадратних кілометрів. Тому органи Міністерства внутрішніх справ України — ДСНС України, Національна поліція, Національна гвардія — долучені до процесу розмінування наших територій», — зазначив заступник Міністра.

  Він поінформував, що органи системи МВС виконують два типи розмінування: оперативне та гуманітарне. Оперативне здійснює Національна поліція разом із ДСНС після деокупації територій, де необхідно якомога швидше відновити життя відповідного регіону, діяльність об’єктів критичної інфраструктури, транспорту та екосистеми. Гуманітарне розмінування — планове. До цього процесу долучені ДСНС, Національна поліція, Міноборони, а також приватні неурядові оператори з гуманітарного розмінування.

  Також Богдан Драп’ятий розповів про плани щодо створення Центру з організації гуманітарного розмінування: «Цей процес [розмінування] є надзвичайно довготривалим і складним.

  Наразі функціонує міжвідомча робоча група, яку очолює Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко, де було прийнято рішення про необхідність створення Центру з організації гуманітарного розмінування. Він координуватиме всі органи для ефективного здійснення розмінування нашої території».

  На питання журналіста щодо часу, який знадобиться для розмінування українських територій, Богдан Драп’ятий відповів, що це буде відомо лише після перемоги України і відновлення кордонів до 1991 року.

  «Ми знаємо наші сили, спроможності та наші потреби. З початку повномасштабної війни підрозділи ДСНС та Національної гвардії України розмінували 1 тисячу квадратних кілометрів, знешкодили та нейтралізували близько 520 тисяч вибухонебезпечних предметів… Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які вже надають відповідну технічну допомогу для гуманітарного розмінування», — наголосив заступник Міністра.