• In English
 • В питаннях розмінування України Уряд працює з міжнародними партнерами, як одна команда, - Ігор Безкаравайний
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 грудня 2023 року о 19:42

  За останній час взаємодія та співробітництво в сфері протимінної діяльності (ПМД) між дотичними сторонами всередині України та між Україною і міжнародними партнерами досягли нових, якісно вищих рівнів. Такі висновки підтверджуються результатами спільної роботи в сфері ПМД за різними напрямками – починаючи від формування пулу міжнародних донорів і завершуючи спільною роботою над Національною стратегією протимінної діяльності. Про це розповів за підсумками круглого столу, організованого Міністерством економіки, Міністерством оборони та ОБСЄ, заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
  У заході, що відбувся в Києві 14 грудня 2023 року, взяли участь представники Міністерства економіки, оборони, внутрішніх справ, цифрової трансформації, ДСНС, Національного органу з питань протимінної діяльності, військово-цивільних адміністрацій, Представництва ЄС в Україні, Програми протимінної діяльності ПРООН в Україні, ЮНІСЕФ, Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування тощо. Головними темами круглого столу стали обговорення проекту Національної стратегії протимінної діяльності та питань, пов’язаних з пріоритетами у сфері ПМД.
  «Ключовий меседж, який доводить і сьогоднішня зустріч: в питаннях розмінування України ми всі працюємо, як одна команда. Центральні органи виконавчої влади України, регіональна влада, міжнародні інституції та країни-донори, оператори протимінної діяльності та експерти в цій сфері  – всі ми однаково бачимо масштаб завдань та однаково налаштовані вирішити їх. У спільній роботі формуються нові підходи та технологічні рішення питань в сфері ПМД. І це дуже важливо – адже лише за злагодженої командної роботи ми швидко досягнемо бажаних результатів», - зазначив Ігор Безкаравайний.
  На круглому столі були обговорені питання пріоритезації в сфері ПМД. Як підкреслив Ігор Безкаравайний, пріоритезація і планування відіграють дуже важливу роль в сфері протимінної діяльності насамперед через те, що дозволяють раціонально та ефективно використовувати наявні ресурси. 
  За його словами, Міністерство економіки вже напрацювало певні механізми, але потрібні чіткі критерії пріоритезації, що враховували б соціальні, економічні, екологічні та інші фактори. Формування таких критеріїв визначено серед інших завдань Стратегією протимінної діяльності.
  Під час круглого столу учасники заслухали доповіді та обговорили, зокрема, пріоритезацію обстеження, очищення та розмінування територій, інформування з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE), визначення пріоритетів у допомозі постраждалим від мін і т.ін.

  Також учасникам заходу був представлений проект Національної стратегії протимінної діяльності. Документ був розроблений у співпраці з Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування, Програмою розвитку ООН та іншими міжнародними партнерами за підтримки Європейського Союзу та Фонду Говарда Баффета. Як було зазначено під час круглого столу, Стратегія була презентована під час другого засідання секторальної робочої групи з протимінної діяльності та отримала схвальні відгуки міжнародних партнерів. Незабаром проєкт буде передано до Національного органу з питань протимінної діяльності.