• In English
 • В порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Хмельницької області надійшло 978 тис. гривень

  З початку 2020 року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Хмельницької області надійшло 978 тис. гривень.

  Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Хмельниччини сумарно акумульовано понад 20,7 млн гривень. З них на рахунках обласної ради – 3,7 млн грн, міст обласного значення – 217 тис. грн, районних рад – 2,5 млн грн, сільських, селищних і міських рад – 14,2 млн гривень.

  Найбільше коштів знаходиться у розпорядженні місцевих рад Городоцького (7,1 млн грн), Хмельницького (4,3 млн грн), Старокостянтинівського (2,7 млн грн) та Кам’янець-Подільського (1,4 млн грн) районів Хмельницької області.

  З цих коштів у поточному році на Хмельниччині використали  18,3 тис. гривень – на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель.

  Довідково

  Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом.

  Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.