• In English
 • НСЗУ пропонує збільшити до 194 тисяч грн тариф за виходжування немовлят з масою тіла до 1500 г
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 26 жовтня 2020 року о 11:58

  Якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, дитячої інвалідизації та розвиток хронічних захворювань. Безоплатна медична допомога з перших хвилин життя передчасно народженого малюка істотно знижує фінансове навантаження на родину.

  В Україні щороку передчасно народжується близько 20 тисяч немовлят, тобто кожен 15-й новонароджений. На ліки для підтримки перших місяців життя, виходжування та реабілітацію цих немовлят необхідно дуже багато коштів. До впровадження Програми медичних гарантій, практично усі фінансові витрати - а це до 100 тисяч гривень - лягали на родини. Тому цього року у Програмі медичних гарантій, Національна служба здоров’я визначила надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках пріоритетною послугою. Вона є безоплатною для родини. А за порятунок такого немовляти медичний заклад отримує від НСЗУ кошти за підвищеним тарифом.

  За пів року, за Програмою медичних гарантій, безоплатну допомогу отримали близько 19 500 передчасно народжених малюків. У квітні - понад 2 500, у травні - понад 2 800, у червні - понад 3 400, у серпні - понад 3 900, а у вересні - понад з 3 600.

  НСЗУ законтрактувала 122 медзаклади на надання неонатальної допомоги новонародженим. Цього року тариф на надання неонатальної допомоги у Програмі медичних гарантій становить від 26 тис. грн до 98 500 тис. грн. На загальну суму - 1,3 млрд грн. На сьогодні ці заклади отримали вже понад 716 млн грн.

  Медична допомога у складних неонатальних випадках залишиться пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році. У наступному році НСЗУ пропонує збільшити середньозважений тариф на надання такої допомоги до 42 тисяч грн, при цьому тариф за виходжування новонароджених з масою тіла до 1500 г сягатиме 194 тисяч грн. Але це напряму залежить від того чи відбудеться збільшення бюджету Програми медичних гарантій на 2021 рік, зокрема, до 5 % від ВВП.

  Передчасно народжені немовлята безоплатно отримують медичні послуги на всіх етапах лікування, медикаментозну терапію та хірургічні втручання, догляд за передчасно з або без переведення до відділення інтенсивної терапії, проведення неінвазивної та інвазивної штучної вентиляції легень, виходжування після перебування у відділенні/палаті інтенсивної терапії, цілодобове повне або часткове парентеральне харчування, цілодобове лабораторне, рентгенологічне та ультразвукове обстеження, а також аудіологічний, офтальмологічний та метаболічний скринінги дітей. Дороговартісні препарати для передчасно народжених діток, зокрема, легеневі сурфактанти, перинатальні центри отримують додатково централізовано за держзакупівлями.

  За потреби, такі немовлята отримують і медичну реабілітацію, яку Національна служба здоров’я оплачує за окремим пакетом.