• In English
 • В Польщі відбулися заходи з психологічної реабілітації пошуковців гуманітарного проекту ЗС України “ЕВАКУАЦІЯ 200”
  Міністерство оборони України, опубліковано 02 липня 2019 року о 14:47

  В Управлінні цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України проводиться робота щодо психологічної реабілітації військовослужбовців, які виконували завдання з пошуку зниклих безвісти, транспортування тіл загиблих до спеціалізованих медичних закладів та до місць остаточного поховання з району проведення АТО/ООС у складі пошукової групи в рамках реалізації гуманітарного проекту Збройних Сил України “ЕВАКУАЦІЯ 200”.

  З 10 по 20 червня 2019 року перші чотири пошуковці з членами своїх родин пройшли реабілітацію у Польщі. Оздоровлені, щасливі і сповнені яскравих вражень, вони повернулися додому.

  Також під час перебування за кордоном, в рамках реалізації заходів цивільно-військового співробітництва за підтримки та сприяння Посольства України в Республіці Польща, на базі Академії військового мистецтва у м. Варшава було організовано та успішно проведено інформаційний захід “Блокпост Пам’яті”. В ході заходу міжнародній спільноті було представлено докази та факти збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей, понад 400 експонатів, документи та речі військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, які загинули під час стримування російської збройної агресії. Вшанування на знак світлої пам’яті про Захисників України стало невід’ємною частиною заходу. 

  За активну громадську позицію, значний особистий внесок у розвиток системи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, сприяння в організації та проведенні заходів цивільно-військового співробітництва на території Республіки Польща та в організацію реабілітації для військовослужбовців Збройних Сил України та їх родин у Республіці Польща почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України “За заслуги перед Збройними Силами України” було відзначено: Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Андрія Дещицю, представника 1-го секретаря Посольства України в Республіці Польща Ірину Сухович, Почесного консула України у м. Тарнув, Республіка Польща Бартоломєя Бабушку, польського католицького священника Отця Анджея Августинського, Генерального директора Товариства “Siemacha” та фонду “Demos”.

  На цьому спільна робота не закінчується, а лише набирає обертів. Так з 27 червня по 5 липня на запрошення Посольства України в Республіці Польща проводиться інформаційний захід цивільно-військового співробітництва “Блокпост Пам’яті” у м. Гданськ, м. Краків та м. Люблін. Крім того, з метою вшанування загиблих Захисників України, військово-патріотичного виховання дітей та молоді, під час відзначення Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України Управлінням цивільно-військового співробітництва  спільно з Національним військово-історичним музеєм України та Командуванням Військово-Морських Сил ЗС України сплановано проведення додаткового інформаційного заходу “Блокпост Пам’яті”, який буде проводитись з 6 по 8 липня в Одесі.