• In English
  • Держпідтримка фермерів має давати кумулятивний економічний, технологічний, соціальний ефект для всієї галузі, - Ольга Трофімцева

    1 липня у Мінагрополітики відбулася нарада під головуванням в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої з питань державної підтримки фермерських господарств у 2019 році. Участь у заході взяли заступник Міністра Віктор Шеремета, керівники департаментів Мінагрополітики та фахівці проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики».

    «При наданні державних коштів фермерам ми маємо чітко розуміти, який ефект від цього отримають не лише самі одержувачі, але й весь аграрний сектор. Йдеться про так званий KPI державної підтримки. Тобто необхідно визначити показники ефективності використання сільгоспвиробниками бюджетних коштів і орієнтуватись, в першу чергу, на результати», - відзначила в. о. Міністра Ольга Трофімцева.

    Так, було акцентовано на питанні моніторингу економічного та соціального результату від використання одержувачами бюджетних коштів.

    «Державна підтримка має залучати сільгоспвиробників у правове поле, щоб поряд із економічним ефектом спостерігався і соціальний. Адже заможні селяни – це запорука розвитку сільських територій», - підкреслив заступник Міністра Віктор Шеремета.

    Під час заходу були обговорені напрацьовані усіма зацікавленими сторонами пропозиції для внесення змін у Порядок використання коштів для розвитку фермерських господарств. Зокрема, пропозиції надійшли від сільгоспвиробників, кооперативних об’єднань, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів ОДА та уповноважених банків.

    Йшлося про такі зміни, як: додати зернові кооперативи до отримувачів фінансової підтримки, компенсувати кооперативам частину вартості за закуплену техніку та обладнання іноземного виробництва, збільшити розмір компенсації кооперативам за придбану техніку та обладнання з 70% до 80%, збільшити суму відшкодування за насіння із 80 тис. грн до 160 тис. грн, додати новостворені фермерські господарства до отримувачів бюджетної субсидії на 1 га оброблюваних угідь, збільшити термін кредиту на витрати пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення з 3 до 5 років.

    За результатами заходу вирішено доопрацювати пропозиції до змін у Порядок використання коштів та провести робочу нараду за участю представників Міністерства фінансів України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Фінальні пропозиції будуть надіслані на погодження зацікавленим відомствам.