12 січня 2018 року в Міністерстві інфраструктури України відбулося перше засідання Експертної ради. В заході взяв участь Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, представники громадських організацій, бізнесу, експертного середовища. Під час засідання було визначено пріоритетні напрямки роботи Експертної ради, утворено 7 галузевих комітетів.
Володимир Омелян підкреслив, що Міністерство є відкритим до співпраці з громадським сектором і розраховує на активну участь експертів, громадських активістів тощо у впровадженні структурних реформ у сфері транспорту та інфраструктури: «Мені важлива експертна оцінка людей з бізнесу, щоб моделі, які ми пропонуємо спільно з європейськими експертами, були життєздатними в українському середовищі. Я очікую на ефективну співпрацю у розробці, підтримці та імплементації нового інфраструктурного законодавства. Бо наші ініціативи спрямовані на те, щоб кожному платнику податків було легше, комфортніше і швидше отримувати державні послуги».
«Другий напрям, який є надважливим для Мінінфраструктури, - це цифрова інфраструктура. Ми повинні прибрати посередників між державою, яка надає послуги, і громадянами, які ці послуги отримують. Запровадження он-лайн – сервісів дає відповідь на це запитання. І кожен платник податків, громадянин, бізнес зможуть отримати послугу швидко, прозоро і без жодних дискримінацій. Ми виступаємо за вільну конкуренцію», - наголосив очільник Міністерства.
«Третій важливий напрям – це співпраця з регіонами. Ми проходимо процес децентралізації, все більше повноважень передаємо на місця, і місцеві громади повинні розуміти, які в них є права і які вимоги, бюджети, обов’язки. Ми передаємо додаткові кошти, і вони повинні бути інвестовані в дорожню інфраструктуру, поліпшення якості життя громадян, створення умов для розвитку бізнесу. Наша робота в тому, щоб ми напрацювали реальні бізнес-рішення, які вивели б Україну на якісно новий рівень. Я вірю в те, що це можна зробити протягом короткого періоду часу. Нам потрібен якісний ривок вперед. Наша кінцева мета – якісний сервіс. А це означає ефективну боротьбу з корупцією. Бо якісний сервіс не може мати корупційної складової. І в цих трьох напрямках я розраховую на підтримку громадського сектору», - додав Володимир Омелян.
Довідково
Експертна рада при Міністерстві інфраструктури утворена 22 листопада 2017 року як тимчасовий допоміжний орган для проведення фахових консультацій (наказ № 402 від 22.11.2017). До складу Експертної ради увійшли представники ГО «Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури», Асоціації «Український логістичний альянс», ГО «Трансперенсі Інтернейшнл Україна», Федерації роботодавців транспорту України, Херсонської обласної організації автомобільних перевізників та ін.