• In English
 • В Міненерго підписано контракт щодо ліцензійної документації на ядерне паливо для блока №2 РАЕС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 червня 2021 року о 17:00

  10 червня 2021 року в Міненерго за участі Міністра енергетики Германа Галущенка представники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт на розробку і надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВР-440 для енергоблока №2 Рівненської атомної електростанції. Цьому передувала робоча зустріч сторін в Енергоатомі, під час якої обговорювалися питання поточної технічної співпраці.

  Свої підписи під документом поставили т. в. о. президента «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та віце-президент Westinghouse і керівний директор у Північній та Східній Європі Азіз Даґ.

  Герман Галущенко зазначив, що завдяки багаторічній плідній співпраці з компанією Westinghouse Україна впевнено рухається до зміцнення енергетичної незалежності.

  «Співпраця України та США в галузі атомної енергетики є стратегічно важливою для нас. Україна зацікавлена у поглибленні співробітництві з Westinghouse, адже диверсифікація постачання ядерного палива – це запорука енергетичної безпеки. Крім того, завдяки співпраці з компанією світового рівня ми даємо поштовх до розвитку вітчизняної атомної енергетики», – наголосив очільник Міненерго.

  Керівник Енергоатома Петро Котін підкреслив, що ця угода є важливим кроком вперед на шляху диверсифікації джерел постачання ядерного палива на українські атомні станції.

  «Уклавши цей контракт, «Енергоатом» продовжив диверсифікацію та зробив ще один крок для зміцнення безпеки і незалежності енергетичної галузі України», – підкреслив пан Котін.

  Він нагадав, що, ґрунтуючись на досвіді Компанії, який вона отримала під час диверсифікації поставок ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000, Енергоатомом та Westinghouse уклали контракт про постачання палива також для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Документ був підписаний 30 вересня 2020 року в Офісі Президента України Володимира Зеленського за його особистої участі.

  Наступним етапом диверсифікації палива для реакторів ВВЕР-440 є його ліцензування відповідно до вимог законодавства та нормативних документів України. Для цього фахівці Енергоатома та Westinghouse протягом тривалого часу вели роботу, узгоджуючи положення контракту на послуги з постачання ліцензійної документації на паливні збірки для ВВЕР-440.

  «Ми радо продовжуємо підтримку наших клієнтів у стратегії їхньої диверсифікації. Цей процес є ключовою передумовою безпеки для доставки й експлуатації ядерного палива», – сказав Азіз Даґ. – Як провідна компанія в ядерній галузі, Westinghouse має перевірений досвід підтримки процесу ліцензування ядерних матеріалів для своїх паливних конструкцій в усьому світі».

  Планується, що першу дослідну партію паливних збірок (не більше 12 штук) виробництва компанії Westinghouse завантажать в активну зону енергоблока №2 Рівненської АЕС у 2024 році. Загальний обсяг постачання за контрактом передбачає не менше 1056 паливних збірок.