• In English
 • В Міненергетики розроблено три важливих документи для підготовки Водневої стратегії України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 квітня 2021 року о 17:17

  В Міністерстві енергетики України розроблено три важливих документи для підготовки Водневої стратегії України. Про це повідомив заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, доповідаючи в блоці «The work of the UNECE Nexus Teams» (робота взаємопов’язаних команд ЄЕК ООН) в рамках 69-ої сесії Європейської економічної комісії ООН.

  Взаємопов’язаність означає, що одне й те саме політичне рішення має вплив одразу на декілька секторів та галузей. Україна прагне досягнути сталого розвитку, тому реалізовувати енергетичну політику не можна ізольовано, не беручи до уваги вплив цих заходів на навколишнє середовище, здоров'я людей, біорізноманіття тощо. Щоб знайти інтегровані рішення, потрібна якісна координація між усіма відповідними гравцями та загальнодержавний підхід.

  Україна є державою-членом ЄЕК ООН і вже відчула корисність взаємопов’язаного підходу на прикладі водневої енергетики. Водень є інноваційним рішенням для досягнення вуглецевої нейтральності та інших кліматичних цілей. І ЄЕК ООН підтримала Україну у розробці Проекту дорожньої карти виробництва та використання водню. Мультидисциплінарний характер проявився у тому, що під час роботи були ретельно розглянуті енергетичний, транспортний та екологічний аспекти.

  У результаті такої співпраці між підрозділами ЄЕК ООН та урядом України, зокрема, Міністерством енергетики, створено три надважливих документи:

  • проект Дорожньої карти з виробництва та використання водню в Україні;
  • проект Дорожньої карти використання водню в Україні в автомобільному транспорті;
  • проект звіту про масштабну дію згідно з процедурою Стратегічної екологічної оцінки Дорожньої карти.

  Ці документи стануть міцним підґрунтям для розробки Водневої стратегії України. Підтримка ЄЕК ООН та її міждисциплінарний підхід мали вирішальне значення для старту цього процесу.