• In English
 • У Мінагрополітики привітали ухвалення закону, який дозволить завершити демаркацію державного кордону

  Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко привітав ухвалення закону, який дозволить Держгеокадастру завершити реєстрацію державного кордону.

  Ухвалення Верховною Радою у другому читанні законопроекту реєстр. № 3987 – справді важливе та державницьке рішення, яке дозволить завершити державну реєстрацію державного кордону України.

  Про це на своїй сторінці у Facebook пише Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. За його словами, ухвалений законопроект дозволить внести відомості про державний кордон до Державного земельного кадастру.

  «Нарешті, на тридцятому році незалежності, наша країна зможе завершити державну реєстрацію кордону. Це питання національної безпеки. Країна не могла довести до логічного завершення демаркацію кордону через існуючу правову колізію. Абсурдність ситуації полягала й в тому, що у Держгеокадастру було у підпорядкуванні державне підприємство, яке відповідає за демаркацію. Більше 10 років воно лише витрачало мільйони гривень на бензин, зарплату і нічого не робило», – розповів Роман Лещенко.

  Він зазначив, що закон визначає порядок внесення відомостей про державний кордон та вичерпний перелік інформації, що має бути внесена до Державного земельного кадастру.

  «Коли я дізнався про існуючу правову колізію під час роботи на посаді Голови Держгеокадастру, терміново вніс пропозицію Уряду, щоб ми спільними зусиллями домоглися якнайшвидшого ухвалення такого законопроекту. 4 серпня 2020 року Кабінет Міністрів зареєстрував у Парламенті законопроект № 3987, який сьогодні став законом. Він визначає, що відомості про державний кордон будуть вноситися до Державного земельного кадастру відповідно до затверджених документів демаркації державного кордону України. Тобто, існуючих міждержавних договорів», – додав Міністр аграрної політики та продовольства України.

  Він підкреслив, що це один із законопроектів, який необхідний для продовження імплементації земельної реформи.

  «Тому дуже вітаю ухвалення Парламентом цього законопроекту», – зазначив Роман Лещенко.