• In English
 • В Івано-Франківській області успішно працює біогазова установка на сміттєзвалищі

  Впродовж вже 2 років на сміттєзвалищі під Івано-Франківськом працює біогазова установка загальною потужністю понад 600 кВт. Щодоби біогазова станція утилізує 10 тис. тонн небезпечного газу та генерує 11 тис. кВт*год електроенергії.

  Крім цього, такий проект дозволяє:  скоротити викиди СО в атмосферу, а також  мінімізувати пожежі на сміттєзвалищі та зменшити його об'єм. Вартість проекту - понад 1 млн євро.

  Додатково на полігоні встановлено сортувальну лінію та шредер для подрібнення великих побутових відходів.

  Загалом на кінець I кварталу 2019 р. в Україні встановлено 51 МВт біогазових потужностей на агровідходах та сміттєзвалищах, що майже у 3 рази більше, ніж наприкінці 2015 року (18 МВт).

  Саме у 2015 р. за ініціативи Комітету ВРУ ПЕК спільно з Держенергоефективності збільшено «зелений» тариф на електроенергію з біогазу до 12,4 євроцента/кВт*год.

  Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, встановлення біогазових потужностей стало більш привабливим для інвесторів, а громади отримали додаткові можливості для вирішення проблем із відходами.

  Крім цього, прийнятим Парламентом 25 квітня законопроектом № 8449-д щодо впровадження системи аукціонів передбачається збереження діючого «зеленого» тарифу на електроенергію із біогазу.