• In English
 • В ДСНС відбулося засідання Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 20 травня 2022 року о 18:43

  20  травня в центральному офісі Державної служби України з надзвичайних ситуацій відбулося засідання Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування, діяльність якого спрямована на мінімізацію ризиків від дії вибухонебезпечних предметів на людей.

  «24 лютого 2022 року докорінно змінило підходи до вирішення питань, пов’язаних із забрудненням вибухонебезпечними предметами території нашої країни», - зазначила Голова Центру – заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян. 

  Вона зауважила, що всі попередні зусилля, вжиті багатьма вітчизняними та міжнародними організаціями, які починаючи з 2014 року були спрямовані на очищення від вибухонебезпечних предметів Донецької та Луганської областей наразі зведені нанівець. Внаслідок широкомасштабного вторгнення в Україну та використання російською федерацією різноманітних систем озброєння великі площі наших територій зазнали забруднень боєприпасами та іншими вибухонебезпечними предметами і  це колосальний виклик, відповідати на який треба негайно вже зараз.

  «Чітко усвідомлюючи масштаби загроз та обсяги завдань, керівництво МВС послідовно і цілеспрямовано провадить роботу з міжнародними партнерами задля їхнього активного залучення на допомогу Україні», - сказала заступник Міністра.

  Своєю чергою заступник Керівника Офісу Президента України Ігор Жовква зазначив, що огляду на ті площі, які доведеться розміновувати, Україна, на жаль, не впорається без допомоги наших друзів та партнерів: «Глава держави у розмовах зі світовими лідерами, зокрема, коли вони приїздять в Україну і бачать на власні очі, що відбулося в Бучі, Бородянці, Гостомелі, завжди, окрім військової допомоги, піднімає й питання зі сфери гуманітарного розмінування. Цілий ряд країн вже надають конкретну допомогу, не тільки порадами, а й експертам – з Франції, Канади, Швейцарії, Швеції, Словаччини, Фінляндії. Також потужно допомагають Міжнародні інституції». Він також запевнив, що це питання постійно знаходиться в центрі уваги і в Президента, і в керівництва Офісу, і в керівництва Міністерства внутрішніх справ.

  Учасники поінформували щодо виконання органами управління та підрозділами системи МВС завдань та заходів з розмінування звільнених територій, а також обговорили проблемні питання щодо реалізації заходів у сфері протимінної діяльності.

  Так, заступник Голови ДСНС Дмитро Бондар повідомив, що за попередніми оцінками, загальна площа території України, на якій необхідно здійснити заходи щодо визначення забруднених вибухонебезпечними предметами ділянок місцевості, провести нетехнічне та технічне обстеження та подальше гуманітарне розмінування потенційно складає близько 300 тис. квадратних кілометрів із них орієнтовно 19 тис. квадратних кілометрів це акваторія річок, водойм та водосховищ України, а також Азовського та Чорного морів і це майже половина усієї території нашої держави.

  «Враховуючи імовірні площі забруднення вибухонебезпечними предметами цей конфлікт можна вважати одним із найстрашніших з часів другої світової війни. Аналогів масштабів забруднення мінами і боєприпасами не має жодна країна світу яка постраждала в наслідок війн або збройних конфліктів. Площа території України забруднена ВНП протягом трьох місяців війни з російською федерацією в 23 рази більша ніж забрудненні території Республіки Хорватії після військового конфлікту 1991—1995 років», - сказав він. 

  Дмитро Бондар повідомив, що враховуючи надзвичайно великий обсяг завдань, Урядом підтримано рішення ДСНС щодо збільшення чисельності піротехнічних підрозділів на 400 осіб і наразі триває процес формування нових підрозділів, підбір кандидатів, навчання персоналу на базі навчальних закладів ДСНС. 

  Також в рамках засідання учасники оглянули експозицію музею наслідків військової агресії російської федерації проти України та зустрілися із символом новоствореного Центру – Патроном.