• In English
 • У ДСНС пройшли командно-штабні тренування, де віпрацьовувалася взаємодія усіх державних органів управління під час гасіння лісових пожеж
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 13 серпня 2021 року о 08:59


  12 серпня в Державній службі з надзвичайних ситуацій пройшли командно-штабні тренування, на яких відпрацьовувалась взаємодія органів управління під час гасіння великої лісової пожежі.

  "Сьогоднішнє штабне тренування, яке проводиться відповідно до рішення Державної комісії з ТЕБ та НС як ніколи актуальне, - наголосив, відкриваючи захід, голова ДСНС України Микола Чечоткін. - Адже під час масштабних минулорічних лісових пожеж деякі посадові особи були неспроможні прийняти на себе усю повноту відповідальності - залучити, принаймні на початковому етапі, усі необхідні сили та засоби, організувати взаємодію між ними".

  Микола Чечоткін підкреслив, що сьогоднішні тренування - складова цілого комплексу заходів з протидії пожежам в екосистемах, який почали впроваджувати в усіх регіонах України з квітня цього року.
  Мета навчань - відпрацювання порядку дій між органами управління ДСНС, Держлісагентством, іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління котрих знаходяться ліси, та облдержадміністраціями під час організації заходів гасіння великих лісових пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов`язаних з ними.

  Нині лісові пожежі стають першочерговою загрозою для усього населення планети, для цілих галузей економіки та для безпеки цілих країн.

  В практичній частині тренувань відпрацьовувалась взаємодія органів управління під час гасіння великої лісової пожежі, зокрема, у питаннях організації захисту населених пунктів, дій представників місцевої влади у разі набуття лісовою пожежею ознак НС та ін.

  "Наслідки ландшафтних пожеж сьогодні у цілому світі катастрофічні, - це десятки загиблих, тисячі постраждалих, знищені села і міста, безповоротно втрачені мільйони гектарів лісу, - підкреслив, завершуючи навчання, Микола Чечоткін.

  Він нагадав, що Україна не залишається осторонь і надає допомогу у гасінні лісових пожеж Турецькій та Грецькій Республіках, де працюють пожежні літаки і рятувальники ДСНС та гелікоптери авіакомпанії "Українські вертольоти".