• In English
 • В Держекоінспекції назвали суму збитків, завдану лісам протягом 4 місяців
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 21 травня 2021 року о 14:40

  91 мільйон гривень збитків розрахувала Держекоінспекція протягом 4 місяців 2021 року в частині охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

  Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований

  «В період з січня по квітень 2021 року в цій сфері було проведено понад 300 перевірок. На порушників природоохоронного законодавства складено понад півтори тисячі адміністративних протоколів. Фіксувалися незаконні вирубки лісів за відсутності лісорубного квитка, пошкодження здорових дерев, захаращення лісу тощо», - зазначив Андрій Мальований.

  Він додав, що нещодавно для збереження та збільшення площі лісових насаджень Кабінет Міністрів України прийняв важливе рішення.

  «Це постанова про затвердження Порядку проведення національної інвентаризації лісів. Здійснення такої оцінки лісового фонду дозволить встановити достовірні дані про ресурси України і на їх основі будувати стратегії з відновлення та захисту лісів.

  Зокрема, державі необхідно провести сертифікацію за критеріями Лісової опікунської ради (FSC). Це дасть змогу забезпечити відстеження шляху кожного дерева, сприяти протидії незаконним вирубкам та пришвидшити перехід до сталого лісокористування», - пояснив Андрій Мальований.

  За його словами, у лютому цього року вже 4,5 млн. га. лісів в Україні мали такий сертифікат. Інвентаризація лісового фонду допоможе скласти оцінку наявних ресурсів та забезпечити сертифікацію для решти насаджень.