• In English
 • Енергоефективність у громадських будівлях - це економія бюджетних витрат на енергоносії, комфорт та якісні публічні послуги

  Про це повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, на дискусії, ініційованій проектом «Low Carbon Ukraine» та аналітичним центром «Dixi Group» у рамках презентації книги «Досягнення енергетичних та кліматичних цілей України».    

  Бюджетний сектор в Україні – понад 70 тисяч будівель. Переважна більшість з них потребує термомодернізації. Тому важливо запроваджувати комплексну термомодернізацію будівель та розвивати нове енергоефективне будівництво.

  Імплементуючи європейські норми, Україна розвиває сертифікацію енергоефективності будівель. Це передбачено Законом «Про енергетичну ефективність будівель», у розробці якого брало участь і Держенергоефективності.

  На сьогодні енергоаудиторами видано понад 7800 енергетичних сертифікатів будівель, з них більше 1100 – для громадських будівель.

  Держенергоефективності, у свою чергу, проводить незалежний моніторинг енергетичних сертифікатів.

  «Окрім цього, ми підтримуємо розвиток енергоефективного будівництва. Спільно з Мінрегіоном розробляємо вимоги до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії. Вони стосуються споживання питомої енергії, первинної енергії та викидів двоокису вуглецю», – повідомив Костянтин Гура.

  Що стосується фінансування енергоефективних проектів у бюджетних установах, то одним з дієвих інструментів став енергосервіс. В Україні укладено понад 550 ЕСКО-проектів на суму понад 1,25 млрд гривень. В середньому економія енергоресурсів у рамках таких проектів становить 30%. Наразі за участю Агентства розроблено та вже зареєстровано у Парламенті законопроекти, які передбачають відновлення енергосервісу та його розширення на об’єкти комунальної сфери.

  Ще один інструмент залучення інвестицій в енергоефективні проекти – це зелені облігації.

  «Сьогодні важливо надати експертну та консультативну підтримку емітентам, у тому числі муніципалітетам у підготовці якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів у сфері енергоефективності. Також ми готові розглянути можливість реалізації декількох пілотних проектів з випуску зелених облігацій», - підсумував Костянтин Гура.