• In English
 • У Держатомрегулювання розглянули питання підготовки до продовження експлуатації одного з блоків Хмельницької АЕС
  Державна інспекція ядерного регулювання України, опубліковано 23 листопада 2018 року о 13:57

  22 листопада 2018 року відбулося засідання Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України з розгляду питання «Про стан виконання робіт з продовження строку експлуатації енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС», яке відкрив Голова Держатомрегулювання Григорій Плачков. У своєму виступі він зазначив, що Україна, як і більшість країн ЄС, реалізує стратегію обґрунтування довгострокової експлуатації енергоблоків АЕС, проектний термін експлуатації яких сплив або спливає в найближчі роки. Також звернув увагу на те, що підставою для прийняття рішення щодо внесення відповідних змін до ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки» є позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока, що розробляється відповідно до Загальних вимог до продовження експлуатації енергоблоків АЕС у понадпроектний строк за результатами здійснення періодичної переоцінки безпеки, затверджених наказом регулюючого органу.

  Експлуатація енергоблока № 1 ВП «Хмельницька АЕС» здійснюється у відповідності до умов ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки «Хмельницька АЕС». Проектний термін експлуатації енергоблока № 1 ХАЕС вичерпується 13 грудня 2018 року. Експлуатуючою організацією представлено комплект документів щодо експлуатації цього енергоблока у зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації.

  Заслухали виступи Генерального директора ВП «Хмельницька» АЕС М. С. Панащенка, начальника Відділу міцності та надійності конструкцій ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки О П. Шугайла  та начальника Відділу довготермінової експлуатації та управління старінням – державного інспектора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Державної інспекції ядерного регулювання України щодо роботи з розробки та погодження Звіту з періодичної переоцінки безпеки, усунення або компенсації відступів від вимог норм та правил з ядерної та радіаційної безпеки, оцінки поточного технічного стану систем та елементів і строку їх експлуатації, кваліфікації обладнання, підтвердження сейсмічної стійкості обладнання, трубопроводів, будівель та споруд, управління старінням, а також щодо реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки.

   Беручи до уваги заслухані доповіді та з урахуванням результатів обговорення, Колегія Держатомрегулювання вирішила вважати можливим розгляд питання щодо поновлення експлуатації енергоблока № 1 ХАЕС на енергетичних рівнях потужності за умов:

  • продовження строку експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання тощо;
  • реалізації компенсуючих заходів з підвищення кваліфікації обладнання та сейсмостійкості трубопроводів;
  • виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.