• In English
 • В Анкарі завершилося 11-е засідання українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва

  Сьогодні, 12 квітня, в Анкарі (Турецька Республіка) завершилося 11-е засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва під співголовуванням Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Міністра національної оборони Турецької Республіки Нуреттіна Джаніклі.

  Учасники засідання приділили значну увагу розширенню наявних та створенню нових можливостей для збільшення торгівлі між Україною та Туреччиною.

  «Завершення переговорного процесу щодо укладення Угоди про вільну торгівлю Україна-Туреччина на взаємовигідних умовах є одним із найважливіших спільних завдань. Ми також приділяємо значну увагу поліпшенню інвестиційних можливостей для турецького бізнесу, який закликаємо долучатися до приватизації в Україні, а також брати активну участь у проектах в галузі інфраструктури, енергетики, сільського господарства, промисловості, а також освіти, науки та культури», - підкреслив Степан Кубів.

  Він додав, що однією з нових дуже вигідних можливостей є торговельна взаємодія Туреччина – Катар – Азербайджан – Грузія – Україна. Ця співпраця відкриє нові можливості для виробництва продукції з високою доданою вартістю, розширить транспортні потоки, зокрема, відбудеться активізація співробітництва у нафтогазовій галузі, у тому числі опрацювання питання створення українсько-катарсько-турецької робочої групи з метою вироблення механізмів і маршрутів доставки скрапленого природного газу з Катару в Україну.

  Степан Кубів зазначив, що у 2017 році Туреччина посіла третє місце серед торговельних партнерів України за обсягом українського експорту товарів (5,8% загального експорту товарів з України) та перше місце серед країн Близькосхідного регіону за обсягами товарообігу з часткою 50%. Товарообіг склав $3,78 млрд (зростання на 20,1% проти 2016 року), експорт - $ 2,52 млрд (зростання на 22,9% проти 2016 року), імпорт - $ 1,26 млрд (зростання на 14,9%), позитивне сальдо - $1,26 млрд (більше ніж в 2016 році на $ 305,46 млн).

  «Ми продовжуємо співробітництво у сфері інвестицій та державно-приватного партнерства, IT, інновації, сільського господарства та харчової промисловості, у сферах ветеринарії, карантину та захисту рослин, промисловості, сертифікації та стандартизації», - підкреслив Степан Кубів.

  Він розповів, що серед позитивних аспектів розвитку українсько-турецького економічного співробітництва за останній період слід відзначити підвищення рівня турецьких інвестицій в українську економіку.

  «Туреччина є ринком у фокусі для українського експорту згідно з Експортною стратегією. Тому важливо посилювати торговельно-економічне співробітництво, контакти «бізнес до бізнесу» та збільшувати наш експорт на турецький ринок, бо він якісно змінює країну», - розповіла заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

  За її словами, спільна участь України та Туреччини в Регіональній Конвенції Пан-Євро-Мед сприятиме посиленню торговельно-економічного співробітництва, виробничій кооперації між обома країнами та збільшенню експорту до Туреччини.

  «Лише за минулий рік експорт товарів і послуг до Туреччини склав 2,7 млрд дол. США і зріс на 456,7 млн дол. США у порівнянні з 2016 роком. Маємо й надалі посилювати торгівлю через наявні та нові інструменти», - зазначила Наталія Микольська.

  У засіданні Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва також взяли участь представники української урядової делегації, високопосадовці Турецької Республіки, експерти та представники бізнесу обох країн.

  За підсумками засідання Степан Кубів та Нуреттін Джаніклі підписали Протокол, де зафіксували ключові домовленості та результати проведення засідання Міжурядової комісії.

  Довідково

  Українсько-турецька міжурядова економічна комісія утворена для посилення взаєморозуміння щодо основних принципів та процедур роботи та відповідно до статті 10 Угоди про торговельно-економічне співробітництво між Урядом України та Урядом Турецької Республіки, яка укладена 4 травня 1992 року.

  Комісія має 7 робочих органів за напрямками співпраці: сільське господарство, туризм, чорна металургія, транспортні проекти, наука, промисловість, технології, паливно-енергетичний комплекс, державно-приватне партнерство.