• In English
 • Увага! Отримуйте інформацію про ситуацію в енергосистемі тільки з офіційних джерел!
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 травня 2024 року о 17:40

  Міністерство енергетики України спільно з колегами з Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертають увагу громадян на активізацію шахраїв, які використовують складну ситуацію в енергосистемі у своїх злочинних інтересах.
  Зокрема, зловмисники активізувалися через застосування обмежень електропостачання та введення погодинних графіків відключень для споживачів.
  Будьте уважні!
  Зловмисники можуть створювати фейкові онлайн-ресурси для поширення дезінформації в інтересах країни-агресорки, виманювання конфіденційних даних громадян та привласнення заощаджень. Наприклад, минулого року працівники кіберполіції викрили групу зловмисників, які в період відключень електроенергії створювати фейкові телеграм-боти енергетичної компанії. З їх допомогою вони викрадали облікові записи користувачів і надалі використовували їх у шахрайських схемах.
  Аби не стати жертвами зловмисників та ворожої пропаганди, нагадуємо: не довіряйте стороннім ресурсам і не переходьте за посиланнями з незнайомих джерел!
  Усю достовірну інформацію про ситуацію в енергосистемі та відключення ви можете отримати на ресурсах Міненерго, НЕК «Укренерго» та операторів системи розподілу (обленерго) у ваших областях.