• In English
 • Усунено недоліки у проведенні іспитів на рівень володіння державною мовою
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 серпня 2021 року о 17:40

  Сьогодні на черговому засіданні Уряду за ініціативи Міністерства освіти і науки України ухвалено кілька важливих рішень щодо усунення недоліків у проведенні іспитів на рівень володіння державною мовою.

  1. Уряд доручив протокольним рішенням:

  • Міністерству освіти і науки України,  Міністерству цифрової трансформації України, Національному агентству України з питань державної служби та Національній комісії зі стандартів державної мови до 1 грудня 2021 року внести пропозиції щодо розширення мережі уповноважених установ, оптимізації роботи іспитової комісії, скорочення термінів встановлення результатів іспиту та внесення запису про видачу державного сертифіката до Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою.
  • Міністерству освіти і науки України,  Міністерству фінансів України  та Національній комісії зі стандартів державної мови передбачити у державному бюджеті на 2022 рік видатки на проведення іспитів на рівень володіння державною мовою в повному обсязі.

  2. Прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 409».

  • Усна та письмова частини іспиту проходять з використанням комп’ютерної техніки. Письмова частина передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання.
  • Загальна тривалість іспиту не може перевищувати 30 хвилин.