• In English
 • USTDA може готувати інвестиційний аналіз проектів для зростання українського бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 15 листопада 2023 року о 20:27

  Агентство торгівлі та розвитку США (USTDA) зацікавлене у тому, щоб допомагати розвиватися українському бізнесу, який працює з американськими партнерами. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з директором USTDA Ено Ебонг в Вашингтоні.

  Як зазначалося на зустрічі, Агентство може готувати інвестиційний аналіз проектів для зростання бізнесу. Щоб отримати його українським підприємцям потрібно буде звернутися до USTDA через своїх американських партнерів, або ж Посольство України в США. Інвестиційний аналіз USTDA допоможе компаніям подати якісніші заявки до страхових агенцій MIGA або DFC для отримання страхування від воєнних ризиків, або ж іншу фінансову підтримку.

  «Сьогодні Уряд України працює над тим, щоб забезпечити умови для відновлення та сталого розвитку приватного сектору. Ініціатива Агентства торгівлі та розвитку дуже важлива, адже вона допоможе українському бізнесу зростати», - зазначила Юлія Свириденко.

  Податися на цю експертну підтримку зможуть компанії, які працюють у ключових для України секторах, визначених у плані в рамках Ukraine Facility. Зокрема енергетики, транспорту і логістики для експорту, аграрного сектору, важливих матеріалів, ІТ і цифровізації, переробної промисловості і зеленої металургії.

  «Це надзвичайно перспективні в плані зростання галузі. Вони точно вартують уваги іноземних інвесторів, і ми бачимо інтерес, в тому числі американських компаній до співпраці за цими напрямками. Розраховуємо, що зусилля, які докладатиме український Уряд та наші партнери створять потужну синергію розвитку бізнесу, який працює в цих галузях, а відтак, економіки України», - сказала Юлія Свириденко.

  Під час зустрічі Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України розповіла також про прогрес у роботі над Планом для Ukraine Facility.

  План було представлено представникам країн G7 та міжнародних фінансових організацій на мультидонорській платформі у вересні. 17 жовтня Європарламент підтримав пропозицію про створення фонду підтримки України в розмірі 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Після кількох раундів консультацій, проведених із представниками Комісії ЄС, було погоджено структуру проекту Плану.

  «Спільна робота триває, і ми сподіваємося на подальшу участь Сполучених Штатів у підготовці ініціатив у рамках Плану України та реалізації проектів реконструкції та відновлення України», - зазначила Юлія Свириденко.