• In English
 • Успішний досвід реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» потрібно поширювати на місцевому рівні, - Олександр Ярема
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 липня 2021 року о 19:31

  Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» об’єднує представників органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства для забезпечення відкритого врядування, зорієнтованого на потреби громадян. Про це Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема зазначив під час заходу «Місцева демократія та відкрите врядування: від діалогу до сталого партнерства» в рамках XVІ Українського муніципального форуму.

  Державний секретар Кабінету Міністрів наголосив на важливості впровадження як на центральному, так і місцевому рівні кращих стандартів відкритості, забезпечення обміну між органами центральної влади та місцевого самоврядування кращими практиками відкритого урядування.

  Олександр Ярема нагадав, що Україна є учасником Ініціативи з 2011 року і вже реалізовано 4 плани дій. Крім того, відповідна робота Уряду неодноразово відзначалась керівним комітетом Ініціативи як зразок для інших країн. В лютому цього року Кабінет Міністрів затвердив 5-й план дій. Він розроблявся у співпраці з представниками інститутів громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування та бізнесу. У рамках нового плану дій, зокрема, передбачені заходи щодо верифікації інформації про бенефіціарних власників; реалізації Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи прозорості інфраструктури; забезпечення прозорості публічних фінансів; розвитку інструментів електронної демократії тощо.

  «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» пропонує новий формат взаємодії громадськості і органів влади: партнерство від створення та реалізації дворічних планів дій до моніторингу та оцінки цього процесу. І такий формат варто поширювати на всю діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування», - переконаний Олександр Ярема.

  Він зауважив, що три українських міста: Тернопіль, Вінниця, Хмельницький минулого року приєдналися до місцевої програми Ініціативи і тепер працюють над створенням власних планів дій: «Сподіваюсь, що успішний досвід цих міст сприятиме популяризації Ініціативи серед інших органів місцевого самоврядування, а також заохочуватиме й інші міста, села та селища впроваджувати кращі практики відкритості та прозорості».