• In English
 • Урядова комісія під головуванням Ольги Стефанішиної визначила подальші кроки щодо імплементації Національного плану дій 1325
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 липня 2021 року о 21:05

  27 липня відбулося 5-те засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на тему «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 (надалі - НПД РРБ ООН 1325) до 2025 року: впровадження на національному та місцевому рівнях».

  Комісія відбулась під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, за участі Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, Начальника Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора України Олексія Бонюка, представників центральних органів влади, структури ООН Жінки та громадських організацій.

  «Завдяки роботі Комісії, питання реалізації Національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека до 2025 року» винесені на найвищий рівень обговорення. Для ефективності ухвалених рішень важливо  продовжувати широкі консультації та тісну координацію між державними органами влади, учасниками бойових дій та громадськими організаціями», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр наголосила на важливості реалізації 5 флагманських ініціатив, що сприятимуть: рівноправній участі жінок і чоловіків у роботі наглядових рад державних підприємств сектору безпеки і оборони; забезпеченню жінок сектору безпеки і оборони інфраструктурними та матеріально-технічними умовами; створенню рівного доступу жінкам і чоловікам до навчання у ВНЗ всіх рівнів сектору безпеки і оборони; формуванню навичок різних груп населення щодо протидії безпековим викликам; підвищенню кваліфікації персоналу сектору безпеки і оборони.

  Учасники засідання Комісії обговорили завдання для подальшого впровадження НПД РРБ ООН 1325. Серед них: створення базових опитувальників задоволеності чоловіків і жінок сектору безпеки і оборони створеними умовами служби, моніторинг виконання НПД РРБ ООН 1325, розробка рекомендацій органам місцевого самоврядування щодо ідентифікації безпекових викликів та реагування на них із залученням ветеранів та ветеранок війни, активне залучення міжнародних партнерів та громадських організацій.

  Крім того, учасники розглянули результати реалізації НПД РРБ ООН 1325 у взаємозв'язку з Цілями Партнерства Україна-НАТО «Гендерні Перспективи», підсумки гендерної оцінки вищих навчальних закладів сектору безпеки та оборони, а також відзначили важливість практичних кроків для імплементації змін до законодавства щодо подолання безкарності за сексуальне насильство, яке виникає внаслідок збройної агресії Росії проти України. Учасники погодили необхідність активізувати розробку нормативної бази щодо роботи з жертвами сексуального насильства, розробку стандартів із надання допомоги постраждалим та програми із підготовки відповідних фахівців, а також важливість моніторингу та фіксації подібних злочинів для створення єдиної бази правопорушень.

  За підсумком роботи Комісії було погоджено:

  • вжити заходів для забезпечення діяльності бюджетної установи «Український ветеранський фонд»;
  • запустити до 30-ї річниці Незалежності України у дослідну експлуатацію Єдиний реєстр ветеранів війни;
  • розробити рекомендації органам місцевого самоврядування щодо ідентифікації безпекових викликів та реагування на них із залученням ветеранів та ветеранок війни;
  • опрацювати та надати для розгляду Комісії анкети для анонімного опитування учасників сектору безпеки та оборони щодо задоволеності умовами служби та узагальнити отримані матеріали;
  • провести моніторинг виконання НПД РРБ ООН 1325 у 2021 році із залученням обласних держадміністрацій;
  • забезпечити організацію та проведення навчань для фахівців обласних держадміністрацій.