• In English
 • Урядовий комітет схвалив проект Державної космічної програми України на 2021-2025 роки

  17 вересня Урядовий комітет з питань національної безпеки і оборони, стратегічних галузей промисловості та інфраструктури прийняв рішення про схвалення проекту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки».

  «Прийняття цього програмного документа забезпечить не лише ефективне використання вітчизняного космічного потенціалу, а й сприятиме розв’язанню багатьох актуальних завдань – соціально-економічних, екологічних, інформаційних, наукових, безпекових», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

  Серед основних завдань Програми – створення космічних систем спостереження Землі, впровадження космічних технологій на ринку послуг, створення ракетно-космічної техніки, фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері космічної діяльності.

  Виконання зазначеної Програми дасть змогу, серед іншого, забезпечити розроблення новітніх приладів, технологій та засобів для входження у перспективні міжнародні проекти, зокрема дослідження Місяця, розширити співпрацю з Європейським космічним агентством з метою набуття членства України в цій організації тощо.

  Після доопрацювання законопроекту із Міністерством фінансів України документ буде подано до Кабінету Міністрів України, який у порядку законодавчої ініціативи має внести його на розгляд Верховної Ради України.

  Також Урядовий комітет підтримав проект розпорядження КМУ «Про погодження перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства».

  «Документ є частиною тих кроків, що здійснюються Мінстратегпромом для оздоровлення та розвитку вітчизняної космічної галузі», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський.

  Урядовий комітет схвалив проект Державної космічної програми України на 2021-2025 роки Урядовий комітет схвалив проект Державної космічної програми України на 2021-2025 роки Урядовий комітет схвалив проект Державної космічної програми України на 2021-2025 роки