• In English
 • Урядом урегульовано повноваження Національної соціальної сервісної служби України у сфері охорони дитинства
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 14 квітня 2021 року о 14:33

  Сьогодні Уряд прийняв рішення „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з утворенням Національної соціальної сервісної служби України”. Постановою внесено зміни до 17 нормативних актів з питань захисту прав дітей.

  Прийняте рішення розмежовує повноваження з питань захисту прав дітей між Міністерством соціальної політики України, що забезпечує формування політики у цій сфері, та Нацсоцслужбою, яка її реалізує.

  Функціональне розмежування дозволить скоординувати дії органів влади і органів місцевого самоврядування для забезпечення прав дітей, проведення соціальної роботи, впровадження сервісного підходу до надання соціальних послуг за принципом їх максимальної доступності для жителів територіальних громад, а також забезпечить державний контроль за дотриманням вимог законодавства у зазначеній сфері.

  Рішення вплине на якість процесів захисту прав дітей, перш за все, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в рамках пріоритетів Мінсоцполітики - зберегти родину для дитини, а для дітей-сиріт і дітей, які залишились без батьківського піклування, чи батьки яких перебувають у складних життєвих обставинах, створити умови для максимального охоплення сімейними формами виховання.