• In English
 • Урядом схвалено проект закону, яким забезпечується право громадян на якісні та безпечні соціальні послуги
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 09 грудня 2021 року о 20:29

  Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження дозвільних процедур та контролю у сфері надання соціальних послуг”, який розроблено на виконання завдання, визначеного пунктом 4 доручення Прем’єр-міністра України від 04.02.2021 № 3726/1/1-21 до Указу Президента України від 29.01.2021 № 30 „Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги”.

  Відповідно до Закону України „Про соціальні послугиˮ надавачі соціальних послуг повинні відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, встановленим Урядом, та бути включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. Відповідні вимоги до надавачів соціальних послуг вводяться в дію з 01.01.2024.

  Водночас за результатами перевірок діяльності надавачів соціальних послуг було виявлено, що суб’єкти господарювання не надають інформації про свою діяльність для включення їх до Реєстру надавачів соціальних послуг і працюють з порушенням вимог чинного законодавства.

  Зокрема, проектом закону пропонується внести зміни до 3 законів (Кодекс цивільного захисту України, закони України „Про соціальні послуги”, „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняˮ), що передбачають:

  - встановлення вимог до діяльності суб’єктів господарювання, які надають соціальні послуги, на рівні закону;

  - подання суб’єктами господарювання, які надають соціальні послуги, декларації провадження господарської діяльності у сфері соціальних послуг, якою суб’єкт господарювання повідомляє Національну соціальну сервісну службу про відповідність умов провадження ним господарської діяльності вимогам законодавства. Суб’єкт господарювання шляхом подання декларації засвідчує набуття права на провадження господарської діяльності у сфері соціальних послуг, інформація про яку вноситься до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  - здійснення державного контролю за діяльністю надавачів соціальних послуг;

  - встановлення повноважень центрального органу виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері надання соціальних послуг (Нацсоцслужба).