• In English
 • Урядом схвалено проект Указу Президента про виплату державних стипендій ім. Левка Лук’яненка ще 11 політв’язням Кремля

  Сьогодні, 19 червня 2019 року, Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента щодо отримання державних стипендій імені Левка Лук’яненка, що врегульовано Указом Президента України від 7 листопада 2018 року № 417/2018 «Про державні стипендії імені Левка Лук’яненка».

  Відповідно до Указу виплати стипендій ім. Левка Лук’яненка схвалено ще 11 українцям, які через свою громадсько-політичну діяльність, відстоювання інтересів і суверенітету України в окупації незаконно утримувалися чи продовжують утримуватися за ґратами у Російській Федерації, окупованій частині Донбасу та Криму.

  «Рішенням про підтримку ініціативи МТОТ щодо виплати стипендій бранцям Кремля Уряд вкотре демонструє, що Україна – правова держава і піклується про своїх громадян, де б вони не знаходилися», - прокоментував рішення Уряду Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

  Стипендія у розмірі трьох прожиткових мінімумів виплачуватиметься протягом усього строку незаконного утримання, а також рік після звільнення.

  Розроблений МТОТ і затверджений Урядом проект Указу Президента про призначення стипендій буде передано Президенту України. Після остаточного рішення МТОТ забезпечить необхідні виплати.

  Нагадаємо, що це вже друге рішення щодо призначення стипендій імені Левка Лук’яненка. Вперше Указ Президента щодо призначення таких стипендій для 6 осіб був підписаний 17 травня 2019 року. МТОТ вже розпочато здійснення виплат на виконання цього Указу Президента.