• In English
 • Урядом схвалено підготовлений Мінсоцполітики законопроект щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 31 березня 2021 року о 14:34

  Сьогодні Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив проект Закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю”.

   „Це євроінтеграційний законопроект, який унормує в державі загальну систему рівного ставлення до осіб з інвалідністю у сфері зайнятості та професійної діяльності”, - зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

   Діючі норми Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, як доведено на практиці, є недостатньо ефективними, зокрема в частині відсутності мотивації роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю.

   Досвід успішних країн Європейського Союзу, в яких діє система квотування робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, доводить, що головним чинником має бути, в першу чергу, стимулюючий підхід для роботодавців.

   У зв’язку з цим комплексні законодавчі ініціативи спрямовані на впровадження:

   -  альтернативного способу виконання встановленого законодавством нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;

   - диференційованого підходу щодо працевлаштування осіб з важкою формою інвалідності;

   - електронної форми звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю;

   - механізмів працевлаштування осіб з інвалідністю на посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування;

   - створення рівних умов для усіх роботодавців в частині відповідальності за порушення законодавства у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю;

   - інші заходи щодо реалізації ефективних, сучасних та гнучких механізмів з працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі в частині дерегуляції процесів, забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування, стимулювання роботодавців з метою створення робочих місць, а також підвищення рівня відповідальності у разі невиконання встановленої квоти.

   Таким чином пропонується осучаснити норми законодавства України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю, створивши сприятливі умови, що враховуватимуть інтереси як осіб з інвалідністю, так і роботодавців.

   Дотримання балансу інтересів заінтересованих сторін у зазначеній сфері забезпечить позитивний ефект із збільшення рівня працевлаштування осіб з інвалідністю.