• In English
 • Уряди України та Угорщини відновлять економічну співпрацю після семирічної перерви, - Дмитро Кулеба
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 лютого 2020 року о 12:57

  Спільна міжурядова українсько-угорська комісія з питань економічного співробітництва розгляне конкретні проекти співпраці вже у березні у Будапешті. Це буде перше засідання комісії після семирічної перерви.

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на спільному брифінгу з Міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто за результатами двосторонньої зустрічі.

  Дмитро Кулеба та Петер Сійярто є співголовами Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва.

  “Разом з угорськими колегами ми поділяємо спільну мету, щоб стосунки між Україною та Угорщиною були зразковими, і щоб український регіон Закарпаття став історією успіху завдяки спільним зусиллям урядів України та Угорщини. Ми не будемо гаяти жодного дня для досягнення цієї мети і вже у березні проведемо засідання двосторонньої комісії після семи років перерви”, – сказав Дмитро Кулеба.

  Він зазначив, що комісія вже за місяць збереться у Будапешті, щоби обговорити конкретні спільні проекти щодо розбудови прикордонної  інфраструктури, розвитку транскордонного співробітництва, захисту довкілля, енергетики.

  “Уряд Угорщини зацікавлений відновити добросусідські відносини з Україною. У березні в Будапешті ми хочемо обговорити кілька прагматичних проектів: домовитися про будівництво принаймні одного контрольно-пропускного пункту на кордоні, використання кредитної лінії на 50 мільйонів євро, які Угорщина виділяє на інфраструктурні проекти в Україні, домовитися про проекти, пов’язані з розвитком сільського господарства і охороною здоров'я, досягти результатів у переговорах щодо визнання дипломів двох країн”, – сказав Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини.

  Петер Сійярто також підкреслив, що Угорщина планує і надалі надавати гуманітарну допомогу Україні, продовжувати програми задля розвитку економіки на Закарпатті та допомагати навчальним та культурним організаціям українського регіону.

  Дмитро Кулеба зазначив, що українська сторона високо цінує гуманітарну допомогу, яку офіційний Будапешт надає Україні на Донбасі та особливо відзначає дружній жест угорської сторони з організації лікування українських військовослужбовців та оздоровлення дітей сімей учасників АТО/ООС.

  Сторони також згадали питання захисту прав національних меншин, зокрема українців угорського походження на Закарпатті. За словами Дмитра Кулеби, Україна віддана своїм міжнародним зобов’язанням щодо захисту прав національних меншин. Глава МЗЕЗС Угорщини Петер Сійярто підкреслив, що угорська сторона розуміє прагнення уряду України забезпечити належний рівень володіння державною мовою всіма українськими громадянами, але також прагне, щоб українці угорського походження на Закарпатті зберегли угорську мову. За його словами, ці дві мети не взаємовиключні, і їх цілком можливо досягати одночасно.

  Уряди України та Угорщини відновлять економічну співпрацю після семирічної перерви, - Дмитро Кулеба Уряди України та Угорщини відновлять економічну співпрацю після семирічної перерви, - Дмитро Кулеба