• In English
 • Уряд зробив перші кроки для значного підвищення прожиткового мінімуму
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 12 грудня 2019 року о 12:02

  Кабінет Міністрів України на засіданні 11 грудня схвалив законопроект, що передбачає відв’язку частини виплат від розміру прожиткового мінімуму.

  “Ініціатива дозволить наблизитися до стратегічної мети Уряду – підвищення розміру прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Зараз є різні підходи до визначення суті “фактичного прожиткового мінімуму”. І ми будемо рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тис. грн. А це – збільшення майже у два рази!” - прокоментувала Міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

  За словами очільниці відомства, суть реформи полягає у відв’язці розміру посадових окладів “бюджетників”, а також розміру штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення від прожиткового мінімуму.

  Як наголосила Юлія Соколовська, реформа механізму застосування прожиткового мінімуму дозволить:

  - створити передумови для суттєвого підвищення прожиткового мінімуму;

  - надавати допомогу тим, хто її реально потребує.

  “Насамперед, це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (які залежать від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування. Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів та військовослужбовців”, - додала Юлія Соколовська.

  При цьому Міністр соціальної політики додала, що впровадження ініціативи залежить від позиції Верховної Ради, яка має проголосувати за законопроект. “На 18 грудня уже призначені парламентські слухання з цього питання і ми будемо працювати з депутатським корпусом, аби змінити якість життя українців на краще”, - резюмувала Юлія Соколовська.