• In English
 • Уряд затвердив порядок використання бюджетних коштів у рамках проекту «Прискорення інвестицій у сільське господарство України»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 30 вересня 2020 року о 18:29

  Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Прискорення інвестицій у сільське господарство України».  Відповідне рішення Уряд прийняв на засіданні 30 вересня.

  Порядком пропонується зокрема, визначити механізм використання коштів авансу позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), критерії розподілу авансу позики між виконавцями та фінансовий механізм перерахування коштів авансу позики з рахунку Мінфіну на відкриті в АТ «Укрексімбанк» рахунки Виконавців Проекту (Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство юстиції України, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів).

  «З метою пом’якшення окремих обмежень на шляху до зростання участі приватного сектору, зокрема, малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України Урядом спільно із МБРР було започатковано проект «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». В рамках реалізації цього проекту 27 серпня 2019 року було підписано Угоду про позику між Україною та МБРР №8973-UA, яка набрала чинності 20 травня цього року. Сьогодні Уряд прийняв рішення, яке врегульовує питання затвердження Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік, з метою забезпечення фінансування спільного із МБРР проекту», - розповів заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

  Наступним кроком буде прийняття окремого рішення Уряду, яким буде визначено конкретні суми, що будуть надані Виконавцям Проекту, за результатами засідання Стратегічної робочої групи для підтримки розвитку сектору сільського господарства і агробізнесу в рамках Проекту.