• In English
 • Уряд затвердив порядок відбору проектів у рамках програми Danida Business Finance в Україні

  Сьогодні, 7 липня 2021 року, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку відбору проектів, пов’язаних з реінтеграцією тимчасово окупованих територій України та розвитком інфраструктури прилеглих до них територій, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні».

  Відтак, постановою визначено порядок відбору проектів, які фінансуватимуться в рамках програми Danida Business Finance (DBF) в Україні. Мінімальна вартість таких проектів – 13,5 млн євро, максимальна – від 100 млн євро.

  Проекти реалізовуватимуться на територіях Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської, Херсонської областей.

  Термін реалізації - до 10 років.

  Фінансуванню в рамках DBF підлягають лише ті проекти, які є комерційно неокупними. Проекти мають відповідати стратегіям розвитку та секторальним планам країни-бенефіціара, бути спрямованими на забезпечення сталого розвитку та працевлаштування, в першу чергу інвестування в муніципальну інфраструктуру.

  Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик Уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.

  У рамках реалізації програми фінансування отримуватимуть державні органи, комунальні підприємства та інші суб’єкти господарювання, які працюють у наступних сферах:

  • вітрової енергетики,
  • поліпшення мережі та збільшення її пропускної потужності;
  • теплопостачання,
  • постачання питної води,
  • водоочисні споруди,
  • технології забезпечення безкоштовного водопостачання.

  «Прийняття постанови дає можливість підприємствам централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення отримати додаткові фінансові ресурси на ремонт та модернізацію наявних споруд та мереж або будівництво нових», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  «Далі Мінреінтеграції розпочне відбір проектів, які фінансуватимуться в рамках програми DBF. У першу чергу зусилля Мінреінтеграції буде спрямовано на підготовку проектів, пов’язаних із забезпеченням питною водою міст та селищ, таких як Краматорськ, Бахмут, Покровськ, Лисичанськ, Новотроїцьке, Кар’єрне, Рикове, Горностаївка, Асканія-Нова та інші. Також в рамках співпраці планується розпочати роботи щодо модернізації мереж теплопостачання та водовідведення у містах та селищах цих областей. Таким чином, протягом 2022-2024 років очікується суттєве покращення якості надання відповідних послуг населенню та екологічної ситуації в регіоні. Крім цього, одним з потенційних напрямів співпраці є будівництво та реконструкція меліоративних систем у Донецькій, Миколаївській та Херсонській областях», - наголосив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій В’ячеслав Шаповалов.

  Нагадаємо, 16 червня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову угоду між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні, вчинену 14 березня 2019 року в м. Києві.