• In English
  • Уряд затвердив показники для моніторингу реалізації Цілей сталого розвитку

    21 серпня 2019 року Уряд підтримав ініціативу Мінекономрозвитку та ухвалив розпорядження, яким впорядкував порядок збору даних для моніторингу реалізації Цілей сталого розвитку в Україні.

    “Цілі сталого розвитку – це світові показники ефективного урядування, економічного зростання та підвищення якості життя людей. Вони оцінюють соціальний та економічний розвиток в країні, кращі можливості доступу до освіти, екологічні показники та багато іншого. Збір даних про стан виконання та система моніторингу в Україні – важливий інструмент оцінки прогресу у цих питаннях. Відтепер державні органи мають чіткі орієнтири та критерії, за якими повинні збирати, аналізувати і узагальнювати цю інформацію та передавати її відповідним органам для прийняття системних управлінських рішень”, - коментує рішення Уряду Степан Кубів, Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

    Нагадаємо, що з 2016 року Україна втілює Цілі сталого розвитку з урахуванням національних особливостей, зазначених у Національній доповіді “Цілі Сталого Розвитку: Україна”. У доповіді визначений перелік із 86 завдань та 183 індикатори, у розрізі яких буде проводитися збір даних для моніторингу стану реалізації Цілей.

    Рішення Уряду також визначає центральні та місцеві органи виконавчої влади, державні та наукові установи та міжнародні організації (загалом 73 суб’єкти даного моніторингу), які відтепер відповідальні за розрахунок індикаторів та передачу даних Держстату.

    Довідково

    Цілі сталого розвитку – це 17 ключових напрямків діяльності, які визначені ООН у 2015 році як основні завдання для економічного розвитку, розвитку інновацій, сталого споживання, а також подолання бідності, запобігання негативним наслідкам зміни клімату у світі, забезпечення миру і процвітання для усіх людей.