• In English
 • Уряд затвердив план заходів зі створення та облаштування призначених прикордонних інспекційних постів
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 грудня 2021 року о 17:50

  Сьогодні, 2 грудня, на засіданні Уряду було затверджено план заходів із створення та облаштування призначених прикордонних інспекційних постів (ПІП), а також призначених пунктів пропуску на державному кордоні України. Такі пости повністю відповідатимуть вимогам Європейського Союзу.

  «Робота прикордонних інспекційних постів, які спеціально призначені для ветеринарного та фітосанітарного контролю імпортованої в Україну продукції, убезпечить внутрішній ринок від небезпечних та неякісних продуктів. Крім того, будівництво таких постів дасть змогу збільшити експорт з України вантажів із живими тваринами та продуктами тваринного походження в країни ЄС, що збільшить доходи в державний бюджет», - прокоментувала заступник Міністра економіки України Ірина Новікова.

  Вона також додала, що функціонування таких постів і пунктів пропуску покращить доступ українським малим і середнім підприємцям до експортних ринків.

  Крім того, створення ПІП є частиною Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» Угоди про позику від 27.08.2019 № 8973-UA, підписаної між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.