• In English
 • Уряд затвердив логотип та сертифікат АЕО
  Міністерство фінансів України, опубліковано 03 лютого 2021 року о 15:34

  Сьогодні Уряд затвердив форму, опис та правила використання національного логотипа авторизованого економічного оператора (#АЕО) та форми сертифіката авторизованого економічного оператора.

  Нагадаємо, що статус АЕО – це формалізована ознака найвищої довіри до підприємства з боку митних органів.

  Підприємство зі статусом АЕО отримує можливість застосовувати спеціальні спрощення та користуватися перевагами під час здійснення митних формальностей щодо товарів, які воно переміщує.

  Також нещодавно Уряд затвердив Порядок ведення Єдиного державного реєстру АЕО,  розроблений Мінфіном та Держмитслужбою, який буде містити інформацію про підприємства, які отримали авторизацію АЕО (назва, код ЄДРПОУ, місце знаходження та тип авторизації), а також дату надання авторизації або її анулювання.

  Довідково

  Інститут АЕО запроваджено Всесвітньою митною організацією у 2005 році шляхом ухвалення Рамкових стандартів безпеки і полегшення світової торгівлі. На сьогодні програми АЕО реалізовані у 97 країнах світу. Ще 20 – їх впроваджують.

  29 липня минулого року Кабмін прийняв, розроблену Мінфіном спільно з Держмитслужбою постанову, яка дозволила розпочати практичну реалізацію в Україні програми авторизованих економічних операторів (АЕО).

  Для України програма АЕО стане інструментом підвищення ефективності ведення бізнесу, покращення маркетингового статусу компанії, яка зможе використовувати переваги статусу АЕО.