• In English
 • Уряд забезпечить придбання та доставку книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів у 2018 році
  Міністерство культури України, опубліковано 31 жовтня 2018 року о 17:48

  Уряд на своєму засіданні 31 жовтня врегулював питання придбання та доставки книжкової продукції для поповнення фондів публічних бібліотек, а також облаштування робочих місць працівників Українського інституту книги.

  Відповідний проект розпорядження розроблено Мінкультури у зв’язку з необхідністю перерозподілу видатків за бюджетною програмою 1801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» на придбання та доставку книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів, оскільки реалізація цієї програми вимагатиме меншого терміну часу.

  «Цього року Програму поповнення фондів публічних бібліотек вперше реалізує Український інститут книги, виконуючи таким чином одне зі статутних положень - реалізацію державних програм, пов’язаних з підтримкою українського книговидання, бібліотек та бібліотечної справи. Експертна рада вже сформувала перелік книжок до закупівлі загальним накладом понад мільйон примірників. Це найактуальніші видання найкращих видавництв. Я дякую потужній Експертній групі, яка в короткий термін опрацювала таку кількість заявок та обрала найкращих», -  наголошує Міністр культури України Євген Нищук.

  «Порівняно з минулим роком фінансування з державного бюджету зросло більше ніж вдвічі – до 120 мільйонів. Вже сформовано перелік книжок, які рекомендовано до закупівлі, далі відбудуться наступні етапи – оформлення угод, закупівлі і доставка книжок до бібліотек. Міністерству культури зі свого боку вдалося домогтися ухвалення усіх нормативно-правових актів для того, щоб ця програма відбулася», - додав Міністр.

  Наразі Українським інститутом книги у стислі терміни якісно і прозоро підготовлено Програму поповнення фондів публічних бібліотек. Рішенням Експертної ради з відбору книжкової продукції Українського інституту книги затверджено перелік книг, рекомендованих до закупівлі у 2018 році для поповнення фондів публічних бібліотек. Це 741 екземпляр книг, які набрали 12 і більше балів від експертів, загальним накладом 1 млн 28 тис. 800 примірників від 92 видавництв, на загальну суму 119 млн 996 тис. 390 грн.

  «Цього року нам вдалося забезпечити прозорість та ефективність закупівель, а також сформувати дуже фахову Експертну раду. Було вирішено не залучати нікого зі старої бібліотечної системи. Зараз ми повинні забезпечити поінформованість бібліотек про нові надходження і будемо працювати в цьому напрямку. Спільно з Міністерством культури також будемо робити все можливе у питанні підвищення кваліфікації бібліотекарів», - говорить директор Українського інституту книги Олександра Коваль.

  Всього до Українського інститут книги надійшло 2 тис. 779 заявок від 137 видавців, 341 з них не була включена до списку, оскільки не відповідала встановленим вимогам.