• In English
 • Уряд, влада на місцях і міжнародні організації зроблять більше разом, якщо краще координуватимуть зусилля, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 грудня 2017 року о 11:00

  Під час робочої поїздки в Донецьку область Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з головою Донецької обласної державної адміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським.

  «Після мого сьогоднішнього відвідання КПВВ «Майорськ» ми, зокрема, обговорили плани, які Уряд має спільно з обласною адміністрацію втілити в життя, аби зробити перетин нашими громадянами лінії зіткнення комфортнішим. Також є інші завдання, до реалізації яких спробуємо підключати можливості наших міжнародних партнерів», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Павло Жебрівський подякував Віце-прем`єр-міністру за візит, зауваживши, що для області важлива не лише матеріальна допомога, а й моральна підтримка: «Це значить, що люди на Донеччині розуміють, що вони не кинуті напризволяще. Уряд їх бачить, чує і реагує на ті виклики, які сьогодні стоять перед областю і перед людьми».

  Також відбулася спільна зустріч Віце-прем`єр-міністра та голови ОДА з представниками неурядових міжнародних організацій, що працюють на Донеччині. Говорячи про підсумки року в частині європейської та євроатлантичної інтеграції, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості скасування віз для короткострокових подорожей громадян України Європою, остаточної ратифікації на набрання чинності Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також стратегічного рішення Верховної Ради щодо курсу держави на членство в Північноатлантичному альянсі. Також велике значення має активізація роботи із забезпечення гендерної рівності. Активніше залучення жінок до ухвалення рішень у державі може стати потужним додатковим стимулом розвитку економіки, переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Під час дискусії з представниками міжнародних організацій, зокрема, порушувалися питання, пов`язані з реформою децентралізації, а саме впровадження інтегрованої моделі соціальних послуг в об`єднаних територіальних громадах і розроблення стратегій розвитку громад. Ішлося про проекти підтримки малого та середнього бізнесу, а також громадської безпеки та суспільної єдності, що є важливими для області з огляду на агресію РФ.

  Окрему увагу було приділено гуманітарному розмінуванню та допомозі переміщеним особам і постраждалим внаслідок бойових дій людям. У цьому контексті важливою є робота центрів безкоштовної правової допомоги населенню регіону. За словами представників міжнародних організацій, нині в області спостерігається тенденція до підвищення рівня обізнаності людей про свої права.

  Учасники зустрічі погодилися з тим, що необхідно докласти більше спільних зусиль для забезпечення якісної психологічної допомоги громадянам, які четвертий рік живуть в умовах гарячого збройного конфлікту. Також варто мобілізувати зусилля з протидії гендерно-зумовленому насильству.

  На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, неурядові організації можуть зробити значно більше, якщо буде вибудувана ефективна комунікація між ними, Урядом та місцевою владою з тим, аби уникати дублювання зусиль.

  Уряд, влада на місцях і міжнародні організації зроблять більше разом, якщо краще координуватимуть зусилля, – Іванна Климпуш-Цинцадзе