• In English
 • Уряд визначив пріоритетом повноцінний запуск Охматдиту в 2021 році
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 14 липня 2021 року о 16:10

  Обладнання, якого потребують фахівці НДСЛ «Охматдит» в новому корпусі, і яке не закупили через системний зрив тендерних процедур, може бути закуплене за переговорною процедурою. Відповідну постанову ухвалили на засіданні Уряду 14 липня. 

  “Затримки через можливість блокування тендерів, особливо коли є потреба в унікальному обладнанні з малою кількістю можливих постачальників, ставить під загрозу майбутнє маленьких пацієнтів. Для Охматдиту зможуть закупити обладнання за допомогою переговорних процедур, що значно пришвидшить процес дообладнання нового корпусу, аби там нарешті лікували, а не чекали”, - коментує рішення Уряду Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

  Потенціал лікарні дозволяє робити унікальні операції та надавати вузькопрофільну допомогу дітям з усієї України. Але без сучасного обладнання все це залишатиметься невикористаними можливостями. 

  Переговорна процедура закупівель може використовуватися замовником, відповідна норма міститься в Законі України «Про публічні закупівлі». У такий спосіб після проведення переговорів з одним або кількома учасниками щодо ціни та умов договору, замовник укладає договір про закупівлю. 

  У 2020 та 2021 роках переговорна процедура закупівлі успішно застосовувалася ДП «Медзакупівлі України» відповідно до законодавства про публічні закупівлі. За нею закупляли необхідне за такими напрямами як дитяча та доросла онкологія, ідіопатична сімейна дистонія тощо.

  Закупівля АШМД та комп’ютерних томографів відбувалась відповідно до Закону України № 530-IХ (зі змінами) та постанови КМУ № 225 (зі змінами).